06 мая 2024, 19:57

Беларускія хакеісты прайгралі камандзе Расіі 25 у Омску

Фота з архіва
6 мая, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Нацыянальная зборная Беларусі па хакеі пацярпела паражэнне ад каманды Расіі 25 у рамках серыі "Ліга Ставак. Вялікі тур зборнай", паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Сёння матч беларускай і расійскай каманд прымала "G-Drive Арэна" ў Омску. Гэты вочны паядынак стаў для зборных другім з чатырох запланаваных у маі - у суботу сапернікі сустракаліся ў Астане ў рамках міжнароднага турніру Qazaqstan Hockey Open, там Расія 25 атрымала пераканаўчую перамогу з лікам 6:0. Свою перавагу падапечныя Рамана Ратэнберга даволі хутка прадэманстравалі і ў Омску: ужо на 4-й мінуце Захар Бардакоў вывеў гаспадароў наперад, а хутка Арсеній Грыцюк павялічыў перавагу расіян да двух галоў.

У другім перыядзе непрыемнасці для беларусаў прадоўжыліся: у пачатку трэці Сяргей Кузняцоў атрымаў выдаленне за падножку, і на рэалізацыю лішняга сапернікам хапіла ўсяго 15 секунд - Грыцюк аформіў дубль. Незадоўга да выхаду на перапынак форвард Расіі 25 Максім Соркін закінуў чацвёртую шайбу сваёй каманды, пасля чаго галкіпер беларусаў Аляксей Снытко ўступіў месца ў варотах Максіму Лубскаму.

У заключнай трэці лік на табло не змяніўся, у выніку 0:4 - зборная Беларусі церпіць другое буйное паражэнне запар. Нашы хакеісты не могуць прабіць галкіпера Расіі 25 Арцемія Пляшкова ўжо на працягу 120 мінут. Наступны паядынак беларусаў і расіян у рамках серыі "Ліга Ставак. Вялікі тур зборнай" адбудзецца ў чацвер у Туле. Турнэ каманд завершыцца 11 мая на лёдзе "Мінск-Арэны".-0-