Сцяг Пятніца, 26 красавіка 2024
22 красавіка 2022, 10:13

"Юнацтва" выйшла наперад у фінальнай серыі Кубка Прэзідэнта супраць "Металурга"

22 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Юнацтва" дома абыгралі "Металург" у пятым матчы фіналу плэй-оф беларускай экстралігі і выйшлі наперад у серыі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Больш актыўна сустрэчу пачалі госці, ужо на першых мінутах матчу стварыўшы некалькі небяспечных момантаў. Вызначыцца, праўда, удалося толькі раз - чарговы гол у фінальнай серыі запісаў у свой актыў Віталь Пінчук. "Юнацтва" актывізавалася толькі пасля перапынку, і хутка напор мінчан даў свой плён - лічбы на табло зраўнаваў Дзмітрый Вазавік.

У пачатку трэцяй дваццацімінуткі "Металург" зноў выйшаў наперад - пасля перадачы Артура Гаўруса шайба трапіла ў канёк капітана "Юнацтва" Андрэя Антонава і запаўзла за лінію варот гаспадароў. Пераможны лік хакеісты Жлобіна трымалі практычна да канца перыяду, але мінчане зноў знайшлі сілы адыграцца. За тры мінуты да сірэны цэлі дасягнуў магутны кідок Аляксея Вінаградава ад сіняй лініі.

Як і ў другім матчы дуэлі, вынік паядынку вырашыўся ў авертайме, і зноў больш удачнымі былі ігракі сталічнай каманды. Форвард гаспадароў Андрэй Паўленка рэалізаваў большасць, прынёсшы тым самым "Юнацтву" перамогу - 3:2. З такім жа лікам мінчане павялі ў фінальнай серыі.

Шосты матч паміж камандамі адбудзецца ў суботу ў Жлобіне. У выпадку гасцявой вікторыі "Юнацтва" заваюе 4-ы тытул чэмпіёнаў Беларусі запар і 11-ы ў гісторыі клуба. Калі дома пераможа "Металург", вырашальны матч фіналу пройдзе ў сталіцы 25 красавіка.-0-