Сцяг Серада, 8 мая 2024
27 лютага 2020, 11:32

Футбалісты "Манчэстэр Сіці" перамаглі "Рэал" у матчы 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў

27 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты англійскага "Манчэстэр Сіці" атрымалі валявую перамогу над мадрыдскім "Рэалам" з лікам 2:1 у гасцявым матчы 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У першым тайме сустрэчы ў іспанскай сталіцы сапернікам не ўдалося адкрыць лік, хоць магчымасці вызначыцца былі ў абедзвюх каманд. Пасля перапынку ігракі сталі дзейнічаць больш актыўна і на 60-й мінуце Іска вывеў гаспадароў наперад. Праз 18 мінут Габрыэл Жэзус аднавіў раўнавагу, а на 83-й мінуце Кевін дэ Бруйне з пенальці забіў пераможны мяч.

Футбалісты французскага "Ліёна" на сваім полі адолелі гасцей з італьянскага "Ювентуса" з лікам 1:0. Адзіны гол на 31-й мінуце сустрэчы забіў Люка Тузар.

Вынікі астатніх першых гульняў 1/8 фіналу Лігі чэмпіёнаў: "Атлетыка" (Мадрыд, Іспанія) - "Ліверпуль" (Англія) - 1:0, "Барусія" (Дортмунд, Германія) - "Пары Сен-Жэрмен" (Францыя) - 2:1, "Тотэнхэм" (Лондан, Англія) - "Лейпцыг" (Германія) - 0:1, "Аталанта" (Бергама, Італія) - "Валенсія" (Іспанія) - 4:1, "Чэлсі" (Лондан, Англія) - "Баварыя" (Мюнхен, Германія) - 0:3, "Напалі" (Італія) - "Барселона" (Іспанія) - 1:1. Сустрэчы ў адказ за выхад у чвэрцьфінал пройдуць 10-18 сакавіка.

Першыя чвэрцьфіналы Лігі чэмпіёнаў адбудуцца 7 і 8 красавіка, у адказ - 14 і 15 красавіка. Паўфінальныя сустрэчы пройдуць 28-29 красавіка і 5-6 мая, вырашальны паядынак галоўнага кантынентальнага турніру Старога Свету - 30 мая ў Стамбуле.-0-