Сцяг Пятніца, 26 красавіка 2024
13 лютага 2019, 12:14

Футбалісты "Зеніта" ўступілі ў першым матчы 1/16 фіналу Лігі Еўропы

13 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты "Зеніта" з Санкт-Пецярбурга прайгралі турэцкаму "Фенербахчэ" 0:1 у гасцявым матчы 1/16 фіналу Лігі Еўропы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Гульня ў Стамбуле пачалася з націску гаспадароў, якія на 21-й хвіліне адкрылі лік пасля ўдару Іслама Слімані. На 43-й хвіліне гульні футбалісты "Зеніта" ў адной з рэдкіх контратак зарабілі права на пенальці, але галкіпер Харун Тэкін не дазволіў Роберту Маку зраўнаваць рэзультат. Пасля перапынку "Фенербахчэ" прадаўжаў валодаць ініцыятывай, але асаблівых пагроз варотам Андрэя Лунёва не было. Госці таксама не змаглі стварыць галявых момантаў, рэзультат першага тайма не змяніўся. Сустрэча ў адказ пройдзе 21 лютага ў Санкт-Пецярбургу.

Астатнія першыя матчы 1/16 фіналу ЛЕ адбудуцца 14 лютага. У гэты дзень чэмпіёны Беларусі футбалісты БАТЭ прымуць на полі "Барысаў-Арэны" гасцей з лонданскага "Арсенала".-0-