Мабільная версія
ДЗЯРЖОРГАНЫ

Апошнія навіны
Усе навіны

ЦВК абнародавала прозвішчы дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў сёмага склікання

Палітыка 18.11.2019 | 08:05
Фота з архіва
Фота з архіва

18 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. ЦВК абнародавала прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле папярэдніх даных, выбраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу сёмага склікання. Гэтыя звесткі размешчаны на афіцыйным сайце Цэнтрвыбаркама, паведамляе БЕЛТА.

У парламент выбраны:

Брэсцкая вобласць:

Брэсцкая-Заходняя выбарчая акруга нумар 1 - Леанід Брыч,

Брэсцкая-Цэнтральная нумар 2 - Марына Васько,

Брэсцкая-Усходняя нумар 3 - Анатоль Дашко,

Брэсцкая-Пагранічная нумар 4 - Яўген Зайцаў,

Баранавіцкая-Заходняя нумар 5 - Ігар Хлабукін,

Баранавіцкая-Усходняя нумар 6 - Павел Папко,

Баранавіцкая сельская нумар 7 - Людміла Жалнерчык,

Белавежская нумар 8 - Жанна Стаціўка,

Пружанская нумар 9 - Аляксандр Ляўчук,

Днепра-Бугская нумар 10 - Святлана Барташ,

Івацэвіцкая нумар 11 - Наталля Голуб,

Кобрынская нумар 12 - Васіль Дземідовіч,

Лунінецкая нумар 13 - Анатоль Насеня,

Пінская гарадская нумар 14 - Аляксандр Амельянюк,

Пінская сельская нумар 15 - Валянціна Бягеба,

Столінская нумар 16 - Аляксандр Бабаловіч;

Віцебская вобласць:

Віцебская-Горкаўская выбарчая акруга нумар нумар 17 - Віктар Нікалайкін,

Віцебская-Чкалаўская нумар 18 - Таццяна Аўтухова,

Віцебская-Чыгуначная нумар 19 - Святлана Горваль,

Віцебская-Кастрычніцкая нумар 20 - Аляксей Ягораў,

Гарадоцкая нумар 21 - Ірына Палякова,

Докшыцкая нумар 22 - Уладзімір Андрэйчанка,

Лепельская нумар 23 - Ігар Мартынаў,

Наваполацкая нумар 24 - Дзяніс Карась,

Аршанская гарадская нумар 25 - Іна Крачак,

Аршанская-Дняпроўская нумар 26 - Віталь Васюкоў,

Полацкая гарадская нумар 27 - Святлана Адзінцова,

Полацкая сельская нумар 28 - Мікалай Шаўчук,

Пастаўская нумар 29 - Павел Сільчонак,

Сенненская нумар 30 - Аляксандр Дубаў;

Гомельская вобласць:

Гомельская-Юбілейная выбарчая акруга нумар 31 - Віталь Уткін,

Гомельская-Сяльмашаўская нумар 32 - Аляксандр Данчанка,

Гомельская-Цэнтральная нумар 33 - Андрэй Злотнікаў,

Гомельская-Савецкая нумар 34 - Ірына Даўгала,

Гомельская-Прамысловая нумар 35 - Аляксандр Машкароў,

Гомельская-Навабеліцкая нумар 36 - Вольга Крэч,

Гомельская сельская нумар 37 - Ігар Завалей,

Буда-Кашалёўская нумар 38 - Мікалай Васількоў,

Жыткавіцкая нумар 39 - Ірына Кралевіч,

Жлобінская нумар 40 - Ігар Волкаў,

Калінкавіцкая нумар 41 - Яўген Адаменка,

Мазырская нумар 42 - Валенціна Назаранка,

Палеская нумар 43 - Леанід Пісанік,

Рэчыцкая нумар 44 - Сяргей Стэльмашок,

Рагачоўская нумар 45 - Сяргей Краўцов,

Светлагорская нумар 46 - Ігар Таўтын,

Хойніцкая нумар 47 - Жанна Чарняўская;

Гродзенская вобласць:

Ваўкавыская выбарчая акруга нумар 48 - Павел Паканечны,

Гродзенская-Занёманская нумар 49 - Ірына Луканская,

Гродзенская-Кастрычніцкая нумар 50 - Алена Патапава,

Гродзенская-Цэнтральная нумар 51 - Лілія Кір'як,

Гродзенская-Ленінская нумар 52 - Тамара Далгашэй,

Гродзенская сельская нумар 53 - Аляксандр Аутка,

Іўеўская нумар 54 - Аляксандр Маркевіч,

Лідская нумар 55 - Валерый Міцкевіч,

Нёманская нумар 56 - Уладзімір Сіняк,

Замкавая нумар 57 - Аляксандр Сангін,

Слонімская нумар 58 - Валянцін Семяняка,

Смаргонская нумар 59 - Віктар Свіла,

Шчучынская нумар 60 - Павел Міхалюк;

Мінская вобласць:

Бярэзінская выбарчая акруга нумар 61 - Ігар Лаўрыненка,

Барысаўская гарадская нумар 62 - Аляксандр Шыпула,

Барысаўская сельская нумар 63 - Лілія Ананіч,

Жодзінская нумар 64 - Валерый Стральчонак,

Пухавіцкая нумар 65 - Алег Белаконеў,

Капыльская нумар 66 - Людміла Ніжэвіч,

Слуцкая нумар 67 - Валянціна Ражанец,

Салігорская гарадская нумар 68 - Андрэй Струнеўскі,

Салігорская сельская нумар 69 - Юлія Мурына,

Стаўбцоўская нумар 70 - Іван Мамайка,

Дзяржынская нумар 71 - Аляксандр Саракач,

Маладзечанская гарадская нумар 72 - Людміла Канановіч,

Маладзечанская сельская нумар 73 - Алег Семянчук,

Вілейская нумар 74 - Ірына Супрановіч,

Лагойская нумар 75 - Пётр Вабішчэвіч,

Сеніцкая нумар 76 - Людміла Падлужная,

Заслаўская нумар 77 - Валянціна Курсевіч;

Магілёўская вобласць:

Бабруйская-Ленінская выбарчая акруга нумар 78 - Ірына Рынейская,

Бабруйская-Першамайская нумар 79 - Вера Шырокая,

Бабруйская сельская нумар 80 - Уладзімір Гацко,

Быхаўская нумар 81 - Сяргей Сыранкоў,

Горацкая нумар 82 - Алена Каляснёва,

Крычаўская нумар 83 - Уладзімір Азаранка,

Магілёўская-Ленінская нумар 84 - Ігар Марзалюк,

Магілёўская-Цэнтральная нумар 85 - Людміла Здорыкава,

Магілёўская-Кастрычніцкая нумар 86 - Вольга Петрашова,

Магілёўская-Прамысловая нумар 87 - Аляксандр Масейкаў,

Магілёўская сельская нумар 88 - Наталля Тарасенка,

Асіповіцкая нумар 89 - Святлана Шутава,

Шклоўская нумар 90 - Андрэй Ганчук;

Мінск:

Шабаноўская выбарчая акруга нумар 91 - Галіна Лагунова,

Аўтазаводская нумар 92 - Аляксандр Гранкоўскі,

Васняцоўская нумар 93 - Марына Шкроб,

Свіслацкая нумар 94 - Валерый Варанецкі,

Купалаўская нумар 95 - Таццяна Сайганава,

Чкалаўская нумар 96 - Андрэй Савіных,

Кастрычніцкая нумар 97 - Сяргей Клішэвіч,

Грушаўская нумар 98 - Людміла Макарына-Кібак,

Паўднёва-Заходняя нумар 99 - Ігар Камароўскі,

Ясенінская нумар 100 - Аксана Гайдук,

Каменнагорская нумар 101 - Ганна Старавойтава,

Заходняя нумар 102 - Марына Лянчэўская,

Пушкінская нумар 103 - Васіль Панасюк,

Кальварыйская нумар 104 - Марыя Васілевіч,

Старавіленская нумар 105 - Святлана Любецкая,

Коласаўская нумар 106 - Сяргей Дзік,

Усходняя нумар 107 - Генадзь Давыдзька,

Каліноўская нумар 108 - Алег Гайдукевіч,

Уруцкая нумар 109 - Іван Гардзейчык,

Партызанская нумар 110 - Тэнгіз Думбадзэ.-0-

Версія для друку
Навіны рубрыкі Палітыка
Надвор'e
Мінск
Баранавічы
Бабруйск
Барысаў
Брэст
Варшава
Вільнюс
Віцебск
Гомель
Гродна
Жлобін
Кіеў
Кіеў
Ліда
Мінск
Магілёў
Магілёў
Мозыр
Масква
Орша
Полацк
Рыга
Санкт-Пецярбург
Салігорск
Салігорск

Інфаграфіка

Час стаць прыкметным! У асенне-зімовы перыяд у цёмны час сутак традыцыйна павялічваецца колькасць ДТЗ з удзелам пешаходаў і веласіпедыстаў.