Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
27 красавіка 2021, 10:55

Хакеісты юніёрскай зборнай Беларусі ўступілі шведам у стартавым матчы ЧС

27 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты юніёрскай зборнай Беларусі ўступілі шведам у стартавым матчы чэмпіянату свету гэтай узроставай групы - 1:5 (0:1, 1:2, 0:2), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Шведы з першых хвілін пачалі дзейнічаць з пазіцыі сілы. Беларусы былі гатовы да такога развіцця падзей, але на 5-й хвіліне засталіся ў меншасці. Выдаленне за затрымку саперніка атрымаў Максім Сушчынскі. Скандынаўскія хакеісты разыгралі галявую камбінацыю як па нотах. Завяршыў старанні партнёраў па камандзе Матыяса Хевеліда і Антона Ольсана кідком Ісак Росэн.

Пасля ўзяцця варот шведы не супакоіліся і прадаўжалі атаку варот беларусаў. Падапечныя Дзмітрыя Шульгі адказвалі вострымі контратакамі. Але Даніла Клімовіч і Ягор Клаўдзіеў свае моманты не рэалізавалі. А вось Фабіян Люсель на 22-й хвіліне сустрэчы быў дакладны.

Адквіталі адну шайбу беларусы на 28-й хвіліне матчу. Беларусы гулялі ў большасці, калі Дзмітрый Кузьмін знайшоў пасам Ягора Сідарава, той перадаў шайбу на Данілу Клімовіча і ён трапіў у вароты Карла Ліндбома.

Аднак большага беларусам зрабіць не ўдалося. Шведы ж, наадварот, змаглі закінуць яшчэ тройчы. Вызначыліся Арвід Эльяс, Людвіг Персан і Віктар Шэхольм, якія ўстанавілі канчатковы лік матчу.

Наступны паядынак на юніёрскім чэмпіянаце свету беларусы правядуць у ноч з аўторка на сераду. Сапернікамі каманды Дзмітрыя Шульгі стануць швейцарцы. Пачатак гульні - у 0.00 па мінскім часе.-0-