Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
30 кастрычніка 2020, 12:08

Хакеісты гродзенскага "Нёмана" абыгралі "Магілёў" у матчы чэмпіянату Беларусі

30 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Нёмана" перамаглі "Магілёў" у матчы чэмпіянату Беларусі. Першую гульню пад кіраўніцтвам новага настаўніка Андрэя Сідарэнкі гродзенцы завяршылі з лікам 6:2 (2:0, 1:2, 3:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Гродзенскія хакеісты ўжо забяспечылі сабе значную перавагу ў першым перыядзе, пасля ўзяццяў варот Артурам Буйніцкім і Ігарам Варывончыкам.

Магіляўчане не здаліся і змаглі выраўнаваць сітуацыю ў другім перыядзе. Шайбы для "львоў" закінулі Віктар Андрушчанка і Арцём Васько. Зрэшты, нічыйны лік трымаўся нядоўга. "Нёман" узмацніў націск, абарона магіляўчан пачала даваць збой, і Ігар Варывончык зноў вывеў сваю каманду наперад.

У заключнай трэці матчу гродзенцы сіламі Арцёма Ляўшы, Артура Дрындрожыка і Аляксея Фурсы ўмацавалі перавагу.

У астатніх сустрэчах гульнявога дня "Юнацтва" разабралася з "Гомелем"- 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), салігорскі "Шахцёр" разграміў "Металург-Жлобін" - 6:0 (2:0, 2:0, 2:0), а "Дынама-Маладзечна" абыграла аршанскі "Лакаматыў" - 4:3 (2:0, 0:1, 2:2).-0-