Сцяг Пятніца, 26 красавіка 2024
23 снежня 2021, 09:04

Баскетбалісты "Цмокі-Мінск" выйшлі ў фінал Кубка Беларусі

23 снежня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Баскетбалісты "Цмокі-Мінск" сталі першымі фіналістамі розыгрышу Кубка Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У першым паўфінале дзеючыя ўладальнікі трафея "Цмокі-Мінск" абыгралі магілёўскі "Барысфен" з лікам 82:74. Гэта сустрэча стала паўтарэннем фінальнага паядынку мінулага кубкавага турніру, у якім "драконы" перамаглі магіляўчан з вынікам 83:79, заваяваўшы свой 12-ы запар Кубак Беларусі.

У другім паўфінале баскетбалісты "Гродна-93" сапернічалі з віцебскім "Рубонам".

Сёння пераможцы паўфінальных гульняў сустрэнуцца ў фінальным паядынку за Кубак краіны, а прайграўшыя вызначаць бронзавага прызёра кубкавага турніру. У мінулым сезоне ў матчы за бронзу "Рубон" перамог "Гродна-93" - 94:75.

На мінулым тыдні ў Маладзечне адбыўся фінальны этап 25-га кубкавага розыгрышу сярод жаночых каманд. У вырашальным паядынку баскетбалісткі "Гарызонта" заваявалі другі трафей запар, адолеўшы "Цмокі-Мінск" з перавагай чатыры балы - 54:50. У матчы за бронзу баскетбалісткі гродзенскай "Алімпіі" былі мацнейшымі за "Гомельскіх рысей" - 79:57.-0-