Сцяг Серада, 17 красавіка 2024
Усе навіны
Усе навіны
Грамадства
26 лютага 2024, 04:16

ЦВК абнародавала прозвішчы дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў восьмага склікання

26 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. ЦВК абнародавала прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле папярэдніх даных, выбраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу восьмага склікання, паведамляе БЕЛТА.

У парламент выбраны:

Брэсцкая вобласць:


Брэсцкая-Заходняя акруга нумар 1 - Пух Валянціна Мікалаеўна,
Брэсцкая-Цэнтральная нумар 2 - Сцепусь Вольга Васільеўна,
Брэсцкая-Усходняя нумар 3 - Баравенка Уладзімір Веніямінавіч,
Брэсцкая-Пагранічная нумар 4 - Крупенькін Андрэй Канстанцінавіч,
Баранавіцкая-Заходняя нумар 5 - Райко Аляксей Іванавіч,
Баранавіцкая-Усходняя нумар 6 - Папко Павел Іванавіч,
Баранавіцкая сельская нумар 7 - Хлябовіч Георгій Яўгенавіч,
Белавежская нумар 8 - Паздзяйкіна Кацярына Мікалаеўна,
Пружанская нумар 9 - Наркевіч Юрый Іосіфавіч,
Днепра-Бугская нумар 10 - Барташ Святлана Уладзіміраўна,
Івацэвіцкая нумар 11 - Кузьмін Алег Аляксеевіч,
Кобрынская нумар 12 - Васілюк Паліна Міхайлаўна,
Лунінецкая нумар 13 - Севярын Эдуард Мікалаевіч,
Пінская гарадская нумар 14 - Амельянюк Аляксандр Паўлавіч,
Пінская сельская нумар 15 - Калесніковіч Уладзімір Уладзіміравіч,
Столінская нумар 16 - Вячорка Аляксандр Мікалаевіч.

Віцебская вобласць:

Віцебская Горкаўская акруга нумар 17 - Нікалайкін Віктар Паўлавіч,
Віцебская Чкалаўская нумар 18 - Астапенка Ірына Юр'еўна,
Віцебская-Чыгуначная нумар 19 - Шкодзін Руслан Мікалаевіч,
Віцебская-Кастрычніцкая нумар 20 - Панфілаў Юрый Анатольевіч,
Гарадоцкая нумар 21 - Балыш Андрэй Іванавіч,
Докшыцкая нумар 22 - Сіўко Анатоль Віктаравіч,
Лепельская нумар 23 - Азаронак Віктар Уладзіміравіч,
Наваполацкая нумар 24 - Карась Дзяніс Мікалаевіч,
Аршанская гарадская нумар 25 - Міхно Аляксандр Міхайлавіч,
Аршанская-Дняпроўская нумар 26 - Гулянкоў Глеб Леанідавіч,
Полацкая гарадская нумар 27 - Адзінцова Святлана Уладзіміраўна,
Полацкая сельская нумар 28 - Стома Аляксандр Мікалаевіч,
Пастаўская нумар 29 - Сергяенка Ігар Пятровіч,
Талачынская нумар 30 - Бабічаў Уладзімір Генадзевіч.

Гомельская вобласць:

Гомельская-Юбілейная акруга нумар 31 - Уткін Віталь Юр'евіч,
Гомельская-Чыгуначная нумар 32 - Канапацкі Аляксандр Мікалаевіч,
Гомельская-Цэнтральная нумар 33 - Гаўрыловіч Уладзімір Мікалаевіч,
Гомельская-Савецкая нумар 34 - Даўгала Ірына Віктараўна,
Гомельская-Прамысловая нумар 35 - Сырамятнікава Анжаліна Анатольеўна,
Гомельская-Навабеліцкая нумар 36 - Казачок Сяргей Адамавіч,
Гомельская сельская нумар 37 - Волкава Юлія Аляксандраўна,
Буда-Кашалёўская нумар 38 - Вягера Руслан Мікалаевіч,
Жыткавіцкая нумар 39 - Сянько Святлана Уладзіміраўна,
Жлобінская нумар 40 - Малабіцкі Аляксандр Аляксандравіч,
Калінкавіцкая нумар 41 - Маратаеў Мікалай Валянцінавіч,
Мазырская нумар 42 - Кавалькова Аксана Міхайлаўна,
Палеская нумар 43 - Навуменка Ала Валер'еўна,
Рэчыцкая нумар 44 - Цылько Алег Васільевіч,
Рагачоўская нумар 45 - Кудзяньчук Мікалай Мікалаевіч,
Светлагорская нумар 46 - Лапцева Алена Яўгенаўна,
Хойніцкая нумар 47 - Чарняўская Жанна Мікалаеўна.

Гродзенская вобласць:

Ваўкавыская выбарчая акруга нумар 48 - Плескач Віктар Станіслававіч,
Гродзенская-Занёманская выбарчая акруга нумар 49 - Аксянюк Міхаіл Пятровіч,
Гродзенская-Кастрычніцкая выбарчая акруга нумар 50 - Патапава Алена Станіславаўна,
Гродзенская-Ленінская выбарчая акруга нумар 51 - Анісімаў Андрэй Віктаравіч,
Гродзенская-Паўночная выбарчая акруга нумар 52 - Раманаў Алег Аляксандравіч,
Гродзенская пагранічная выбарчая акруга нумар 53 - Кулісевіч Антон Станіслававіч,
Іўеўская выбарчая акруга нумар 54 - Ракавец Віталь Мікалаевіч,
Лідская выбарчая акруга нумар 55 - Серафіновіч Кацярына Адамаўна,
Нёманская выбарчая акруга нумар 56 - Орда Міхаіл Сяргеевіч,
Замкавая выбарчая акруга нумар 57 - Сонгін Аляксандр Генрыхавіч,
Слонімская выбарчая акруга нумар 58 - Семяняка Валянцін Міхайлавіч,
Смаргонская выбарчая акруга нумар 59 - Шалудзін Ігар Яраслававіч,
Шчучынская выбарчая акруга нумар 60 - Хальцова Надзея Анатольеўна.

Мінская вобласць:

Бярэзінская выбарчая акруга нумар 61 - Корсік Юрый Васільевіч,
Барысаўская гарадская выбарчая акруга нумар 62 - Шыпула Аляксандр Валер'евіч,
Барысаўская сельская выбарчая акруга нумар 63 - Касыгін Руслан Анатольевіч,
Жодзінская выбарчая акруга нумар 64 - Марэцкі Юрый Браніслававіч,
Пухавіцкая выбарчая акруга нумар 65 - Пархімчык Алена Генадзьеўна,
Капыльская выбарчая акруга нумар 66 - Ліс Андрэй Іванавіч,
Слуцкая выбарчая акруга нумар 67 - Аўсяннікава Наталля Аляксандраўна,
Салігорская гарадская выбарчая акруга нумар 68 - Хаміцэвіч Алена Мікалаеўна,
Салігорская сельская выбарчая акруга нумар 69 - Ільковіч Аксана Яўгенаўна,
Стаўбцоўская выбарчая акруга нумар 70 - Клішэвіч Алена Уладзіміраўна,
Дзяржынская выбарчая акруга нумар 71 - Касцевіч Ірына Анатольеўна,
Маладзечанская гарадская выбарчая акруга нумар 72 - Ушацкі Дзяніс Іванавіч,
Маладзечанская сельская выбарчая акруга нумар 73 - Маркевіч Іван Станіслававіч,
Вілейская выбарчая акруга нумар 74 - Сакалоўская Святлана Іванаўна,
Лагойская выбарчая акруга нумар 75 - Лаўрыновіч Таццяна Уладзіміраўна,
Сеніцкая выбарчая акруга нумар 76 - Булаўка Анатоль Анатольевіч,
Мінская сельская выбарчая акруга нумар 77 - Хіля Алена Анатольеўна.

Магілёўская вобласць:

Бабруйская-Ленінская выбарчая акруга нумар 78 - Жук Вольга Мікалаеўна,
Бабруйская-Першамайская выбарчая акруга нумар 79 - Прыходзька Аксана Ігараўна,
Бабруйская сельская выбарчая акруга нумар 80 - Каранкевіч Антон Міхайлавіч,
Быхаўская выбарчая акруга нумар 81 - Міхеенка Аляксандра Мікалаеўна,
Горацкая выбарчая акруга нумар 82 - Паўлоўскі Уладзімір Сяргеевіч,
Крычаўская выбарчая акруга нумар 83 - Давыдаў Сяргей Мікалаевіч,
Магілёўская-Ленінская выбарчая акруга нумар 84 - Марзалюк Ігар Аляксандравіч,
Магілёўская-Цэнтральная выбарчая акруга нумар 85 - Куляшова Наталля Мікалаеўна,
Магілёўская-Кастрычніцкая выбарчая акруга нумар 86 - Бяляева Галіна Мікалаеўна,
Магілёўская-Прамысловая выбарчая акруга нумар 87 - Падабед Уладзімір Рыгоравіч,
Магілёўская сельская выбарчая акруга нумар 88 - Тарасенка Наталля Эдуардаўна,
Асіповіцкая выбарчая акруга нумар 89 - Дзьячэнка Алег Віктаравіч,
Шклоўская выбарчая акруга нумар 90 - Малашка Валерый Анатольевіч.

Мінск:

Паўночная выбарчая акруга нумар 91 - Шаўцоў Дзмітрый Яўгенавіч,
Машынабудаўнічая выбарчая акруга нумар 92 - Ляпешка Генадзь Уладзіміравіч,
Васняцоўская выбарчая акруга нумар 93 - Рачкоў Сяргей Анатольевіч,
Купалаўская выбарчая акруга нумар 94 - Пашкоў Ігар Міхайлавіч,
Свіслацкая выбарчая акруга нумар 95 - Шпакоўскі Аляксандр Паўлавіч,
Кастрычніцкая выбарчая акруга нумар 96 - Клішэвіч Сяргей Міхайлавіч,
Чкалаўская выбарчая акруга нумар 97 - Даніловіч Вячаслаў Віктаравіч,
Дзяржынская выбарчая акруга нумар 98 - Мірончык-Іванова Настасся Сяргееўна,
Ясенінская выбарчая акруга нумар 99 - Чарнецкі Руслан Іосіфавіч,
Паўднёва-Заходняя выбарчая акруга нумар 100 - Барсукоў Аляксандр Пятровіч,
Заходняя выбарчая акруга нумар 101 - Лянчэўская Марына Аляксандраўна,
Каменнагорская выбарчая акруга нумар 102 - Мірончык Міхаіл Уладзіміравіч,
Кальварыйская выбарчая акруга нумар 103 - Панасюк Васіль Васільевіч,
Лынькоўская выбарчая акруга нумар 104 - Курчак Анжаліка Яўгенаўна,
Старавіленская выбарчая акруга нумар 105 - Іпатаў Вадзім Дзмітрыевіч,
Коласаўская выбарчая акруга нумар 106 - Бузін Мікалай Яўгенавіч,
Усходняя выбарчая акруга нумар 107 - Дзяргач Наталля Сяргееўна,
Першамайская выбарчая акруга нумар 108 - Гайдукевіч Алег Сяргеевіч,
Уручская выбарчая акруга нумар 109 - Гардзейчык Іван Аркадзьевіч,
Партызанская выбарчая акруга нумар 110 - Гігін Вадзім Францавіч.-0-
Падпісвайцеся на нас у
Twitter
Топ-навіны
Свежыя навіны Беларусі