29 красавіка 2024, 10:42

Беларусы заваявалі 36 узнагарод Кубка Расіі па кікбоксінгу

Фота Pexels
Фота Pexels
29 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія спартсмены заваявалі 36 медалёў на адкрытым Кубку Расіі і ўсерасійскім турніры па кікбоксінгу ва Ульянаўску, паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Мінспорту.

Удзел у спаборніцтвах прынялі больш за тысячу спартсменаў (з Беларусі, Расіі, Алжыра і Азербайджана). Турнір праходзіў у два этапы: з 21 па 25 красавіка ў раздзелах "лайт-кантакт", "лоу-кік", "поінтфайтынг" і "сольныя кампазіцыі", з 25 па 28 красавіка - у раздзелах "К-1" і "фул-кантакт". Прадстаўнікі нашай каманды заваявалі 13 залатых, 7 сярэбраных і 16 бронзавых узнагарод.

Чэмпіёнамі Кубка ў раздзеле "лоу-кік" сталі Віктар Нечытайла (мужчыны, 60 кг), Кірыл Грэк (старэйшыя юніёры, 63,5 кг), Глеб Базанаў (старэйшыя юніёры, 75 кг), Андрэй Самусенкаў (малодшыя юніёры, 51 кг), Дзяніс Базанаў (малодшыя юніёры, 60 кг), Лізавета Сідарава (старэйшыя юніёркі, 48 кг) і Лізавета Жыгера (старэйшыя юніёркі, 60 кг).

Перамогі ў раздзеле "К-1" атрымалі Станіслаў Саўчанка (мужчыны, 86 кг), Максім Казаку (мужчыны, 60 кг), Георгій Фокін (старэйшыя юніёры, 67 кг), Ігар Кальсін (малодшыя юніёры, 42 кг) і Кацярына Сахарава (малодшыя юніёркі, 60 кг). Акрамя таго, пераможцам у сольнай кампазіцыі ў свабоднай форме з прадметам стаў Павел Майкоў.-0-