Сцяг Пятніца, 19 красавіка 2024
27 лютага 2023, 14:51

Жаночая маладзёжная зборная Беларусі выйграла турнір Palova-Snowball па баскетболе 3х3

27 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Спартсменкі маладзёжнай зборнай Беларусі (U-20) сталі пераможцамі жаночага міжнароднага турніру Palova-Snowball па баскетболе 3х3, які праходзіў у мінскім ГЦ "Сталіца", паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У вырашальным паядынку Кацярына Новік, Паліна Дамянюк, Карына Курстак і Лізавета Шышлюк з лікам 21:8 упэўнена абыгралі яшчэ адну беларускую каманду, за якую выступалі Ганна Лапо, Ангеліна Амбражэвіч, Кацярына Карпук і Яўгенія Бярнацкая. Бронзу заваявала зборная Беларусі (U-23) у складзе Ульяны Скібы, Ірыны Краўчанка, Настассі Бабак і Настассі Фекліставай. Лепшым іграком прызнана Кацярына Новік.

Пераможцам мужчынскіх спаборніцтваў стаў расійскі "Байкал", які ў фінале з рэзультатам 16:11 узяў верх над баскетбалістамі "Мінска" ў складзе Яна Марыніна, Сяргея Вабішчэвіча, Максіма Каратцова і Кірыла Васкаўцова. Адзін з лідараў каманды-чэмпіёна Ілья Багданаў атрымаў прыз лепшага іграка турніру.

Наступным сур'ёзным выпрабаваннем для беларускіх майстроў баскетбола 3х3 стане фінальны этап Лігі дружбы, які адбудзецца 11 сакавіка ў Смаленску. Цяпер турнірную табліцу ўзначальвае зборная Беларусі - 350 ачкоў, у "Астраўца" 308 заліковых балаў, трэцім ідзе расійскі "Байкал", які набраў 295 ачкоў. Акрамя тройкі лідараў у фінале прымуць удзел яшчэ пяць расійскіх калектываў - Guns N Balls, "Руна", ЦАП з Санкт-Пецярбурга, Bad Boys і "Расатамтэх".-0-