20 лютага 2024, 16:47

Зборная Беларусі па пляжным футболе перамагла калумбійцаў на чэмпіянаце свету

Фота АФПФ
Фота АФПФ
20 лютага, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Зборная Беларусі па пляжным футболе атрымала трэцюю перамогу на чэмпіянаце свету ў ААЭ, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Сёння ў заключным паядынку папярэдняй групы С беларусы абыгралі калумбійцаў з рэзультатам 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). У пачатку гульні лік адкрыў Анатоль Рабко, які выдатна прабіў штрафны ўдар ад сваіх варот. За 4 мінуты да перапынку Ігар Брыштэль падвоіў перавагу беларусаў, у другім перыядзе ён забіў свой другі мяч, а ў апошняй трэці аформіў хет-трык. У першым туры падапечныя Нікаласа Альварада абыгралі сенегальцаў (6:4), потым перамаглі японцаў (3:1). Пазней за другую пуцёўку ў плэй-оф паспрачаюцца Японія і Сенегал. Становішча каманд: Беларусь - 9 ачкоў, Сенегал- 3, Японія - 3, Калумбія - 0.

Таксама сёння лідары квартэта D бразільцы будуць сапернічаць з мексіканцамі, а партугальцы згуляюць з Аманам. Становішча каманд: Бразілія - 5 ачкоў, Партугалія - 3, Аман - 3, Мексіка - 0.

Першыя пары чвэрцьфіналістаў вызначыліся ўчора: Італія - Таіці, ААЭ - Іран.

Сустрэчы ¼ фіналу пройдуць 22 лютага, паўфіналы намечаны на 24 лютага, паядынкі за золата і бронзу адбудуцца 25 лютага.-0-