Сцяг Субота, 20 красавіка 2024
04 снежня 2019, 09:49

Зборная Беларусі па міні-футболе выйграла турнір у Іране

4 снежня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Зборная Беларусі па міні-футболе стала пераможцам міжнароднага турніру ў іранскім Мешхедзе, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У заключным матчы 3 снежня беларусы ва ўпартай барацьбе нанеслі паражэнне гаспадарам спаборніцтваў чэмпіёнам Азіі і бронзавым прызёрам ЧС іранцам з лікам 3:2. Ужо на зыходзе першай мінуты госці апынуліся ў ролі даганяючых, але не збіраліся здавацца. Да перапынку Сяргей Крыкун і Антон Гусакоў забілі два мячы, у самым пачатку другога тайма іранцы зраўнавалі лік, а потым Уладзімір Жыгалка забіў пераможны мяч.

На старце турніру падапечныя Аляксандра Савінцава перамаглі каманду Славакіі з лікам 4:1. Зборная Ірана ў першым туры згуляла ўнічыю з камандай Славакіі - 5:5.

Падагульняючае становішча: Беларусь - 6 ачкоў (розніца мячоў - 7-3), Іран - 1 (7-8), Славакія - 1 (6-9).

Для зборнай Беларусі гэты турнір стаў адным з этапаў падрыхтоўкі да элітнага раўнду адборачнага турніру чэмпіянату свету. У пачатку 2020 года беларусы адправяцца ў Партугалію, дзе іх сапернікамі па групе А будуць гаспадары турніру, а таксама каманды Італіі і Фінляндыі.-0-