Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
26 лістапада 2019, 19:18

Вызначаны склад зборнай Беларусі па лыжных гонках на этап Кубка свету ў Фінляндыі

26 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Трэнерскі штаб зборнай Беларусі па лыжных гонках вызначыў склад на першы ў сезоне этап Кубка свету, які пройдзе з 29 лістапада па 1 снежня ў Фінляндыі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У стартах жанчын Беларусь прадставяць Настасся Кірылава і Паліна Сераносава. У мужчынскіх гонках настаўнікі зборнай зрабілі стаўку на Аляксандра Воранава і Міхаіла Сямёнава.

Настасся Кірылава выйграла два залатыя медалі на першым у сезоне этапе Кубка Усходняй Еўропы і серабро на турніры катэгорыі FIS у фінскім Саарыселькя. Паліна Сераносава стала ўладальніцай бронзы на лыжным турніры катэгорыі FIS "Хібінская гонка". Міхаіл Сямёнаў на гэтым жа турніры выйграў золата і бронзу. Аляксандр Воранаў стаў уладальнікам серабра на турніры катэгорыі FIS у фінскім Саарыселькя.

На этапе Кубка свету жанчыны разыграюць узнагароды ў спрынце, гонцы на 10 км класічным стылем і праследаванні на 10 км вольным стылем. Мужчын таксама чакае спрынт, старты на 15 км класічным стылем і гонка праследавання на 15 км вольным стылем.-0-