Сцяг Чацвер, 28 сакавіка 2024
25 лістапада 2021, 10:12

Уладзіслаў Кадола дапамог "Поўначсталі" абыграць ЦСКА ў матчы чэмпіянату КХЛ

25 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускі хакеіст Уладзіслаў Кадола дапамог "Поўначсталі" з Чарапаўца абыграць ЦСКА ў дамашнім матчы чэмпіянату КХЛ. Сустрэча ў Лядовым палацы горада завяршылася з лікам 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Каманда з Чарапаўца дыктавала свае ўмовы сталічным "армейцам", якія, прапусціўшы ў кожным з перыядаў, былі вымушаны прызнаць паражэнне. Ігрок зборнай Беларусі Уладзіслаў Кадола аформіў стартавае ўзяцце варот каманды Сяргея Фёдарава на 17-й мінуце сустрэчы. Адзначым, што "сталявары" гулялі ў большасці пасля выдалення Віктара Сведберга. Ён адправіўся ў бокс для штрафнікоў за падножку. Дапамаглі вызначыцца беларускаму форварду Робін Прэс і Мікалай Цімашоў.

Пры другой рэзультатыўнай атацы на вароты масквічоў Уладзіслаў Кадола вызначыўся рэзультатыўнай перадачай. Беларус прадоўжыў камбінацыю, пачатую Ільёй Хахловым, і адпасаваў на аўтара гола Адама Лішку.

Славацкі хакеіст гэтак жа, як і ў выпадку першага гола, рэалізаваў большасць сваёй дружыны. На гэты раз ЦСКА быў вымушаны гуляць у меншасці з-за парушэння ігракамі армейскага клуба колькаснага складу. Адбылося гэта на 40-й мінуце матчу. Канчатковы лік матчу ў трэцім перыядзе ўстанавіў Дзмітрый Маісееў, якому асісціраваў Давід Думбадзэ на 57-й мінуце гульні.

Варта адзначыць уклад у перамогу "рысей" варатара гаспадароў лёду Уладзіслава Пад'япольскага, які адбіў 21 кідок хакеістаў ЦСКА і аформіў шатаўт.-0-