Сцяг Субота, 20 красавіка 2024
14 ліпеня 2022, 17:50

У Брэсце завяршыўся Кубак Беларусі па лёгкай атлетыцы

14 ліпеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. На стадыёне абласнога спарткомплексу "Брэсцкі" завяршыўся адкрыты Кубак Беларусі па лёгкай атлетыцы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Турнір стаў дзявятым этапам Беларускай лёгкаатлетычнай лігі, удзел у якім прынялі практычна ўсе мацнейшыя беларускія спартсмены, а таксама прадстаўнікі Расіі. У трэці дзень турніру былі разыграны 12 камплектаў узнагарод, пераможцамі Кубка краіны сталі наступныя лёгкаатлеты:

3000 м: Сяргей Краўчэня і Карына Тамашук;

800 м: Ілья Карнавухаў і Вольга Немагай;

400 м з бар'ерамі: Ягор Хаўратовіч і Кацярына Белановіч;

200 м: Максім Грабарэнка і Эльвіра Герман;

трайны скачок (жанчыны): Віялета Скварцова;

скачкі ў даўжыню (мужчыны): Арцём Гурын.

У жаночай эстафеце 4х400 м лепшы час паказалі дзяўчаты з Мінска, у гэтым жа відзе праграмы ў мужчын мацнейшымі таксама сталі прадстаўнікі сталіцы.

У агульным заліку Кубка Беларусі па лёгкай атлетыцы перамагла каманда Брэсцкай вобласці, другую суму набралі спартсмены Магілёўшчыны, зборная Гродзенскай вобласці заняла трэцяе месца.-0-