Сцяг Чацвер, 28 сакавіка 2024
04 кастрычніка 2018, 16:05

"Цмокі-Мінск" 10-ы раз запар выйгралі Кубак Беларусі па баскетболе

4 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Мужчынская каманда "Цмокі-Мінск" следам за жаночай стала ўладальнікам Кубка Беларусі па баскетболе, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Свой 10-ы запар Кубак краіны сталічныя "драконы" заваявалі ў Віцебску, яны перамаглі ў вырашальным паядынку XХII розыгрышу магілёўскі "Барысфен" з лікам 92:82. Самым рэзультатыўным у складзе пераможцаў стаў Віталь Лютыч, які набраў 26 ачкоў. Ён жа прызнаны лепшым іграком кубкавага турніру.

У гульні за трэцяе месца перамогу атрымалі баскетбалісты "Гродна-93", якія абыгралі віцебскі "Рубон" - 93:80.

У паўфіналах дзеючыя чэмпіёны і ўладальнікі Кубка краіны не пакінулі шанцаў на поспех "Рубону" - 113:47, а баскетбалісты "Барысфена" ўзялі верх над сапернікамі з "Гродна-93" - 85:73.

На мінулым тыдні пераможцамі жаночага кубкавага турніру сталі баскетбалісткі "Цмокі-Мінск", якія абыгралі ў фінале гродзенскую "Алімпію" - 74:56, бронза ў баскетбалістак "Гарызонта", якія перамаглі ў матчы за трэцяе месца "Гомель-Сож" - 48:42.-0-