Сцяг Нядзеля, 8 верасня 2024
03 чэрвеня 2024, 14:07

Тры беларусы сталі медалістамі турніру па грэка-рымскай барацьбе ў Ерэване

Фота Мінспорту
3 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У сталіцы Арменіі Ерэване завяршыўся міжнародны турнір па грэка-рымскай барацьбе памяці двухразовага чэмпіёна свету Бенура Пашаяна, паведамілі БЕЛТА ў прэс-службе Мінспорту.

Удзел у спаборніцтвах прынялі больш за сто атлетаў з Беларусі, Арменіі, Швецыі, Ірана, Грузіі і Расіі. Нашу краіну прадставілі дзесяць барцоў у сямі вагавых катэгорыях, падняцца на п'едэстал удалося траім. У вазе да 97 кг перамогу атрымаў Уладзіслаў Пусташылаў, які перамог у фінале армяніна Айка Хлаяна. Бронзавымі прызёрамі турніру сталі Максім Ступакевіч (да 55 кг) і Ігар Ярашэвіч (да 87 кг).

Таксама на мемарыяле Пашаяна выступілі беларусы Максім Нягода (да 60 кг), Мікіта Мурашка (да 72 кг), Максім Шэдзь, Шуай Мамедаў (абодва - да 77 кг), Ілья Біцееў, Станіслаў Шафарэнка (абодва - да 82 кг) і Радзік Куліеў (да 87 кг). Пяць залатых медалёў заваявалі спартсмены з Арменіі, тры ўзнагароды вышэйшай пробы на рахунку іранцаў.-0-