Сцяг Пятніца, 13 верасня 2024
23 жніўня 2024, 14:10

Сола і Смольскі сталі чэмпіёнамі Беларусі па летнім біятлоне ў спрынце

Ганна Сола. Фота Мінспорту
23 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. На базе Рэспубліканскага цэнтра алімпійскай падрыхтоўкі па зімовых відах спорту "Раўбічы" прадаўжаюцца адкрыты чэмпіянат і першынство Рэспублікі Беларусь па біятлоне, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Удзельнікі турніру вызначаюць лепшых у трох узроставых катэгорыях - дарослай, юніёрскай (U21) і юнацкай (U18). У другі дзень спаборніцтваў у барацьбу за ўзнагароды ўступілі прадстаўнікі нацыянальнай каманды, якія разыгралі медалі ў спрынтарскіх гонках. У жаночым спрынце перамогу атрымала Ганна Сола, серабро з ідэальнай стральбой выйграла Адэліна Сабітава, тройку замкнула Дзінара Смольская, якая дапусціла пяць промахаў.

У мужчын роўных не было лідару зборнай Антону Смольскаму, ён больш як на мінуту апярэдзіў Дзмітрыя Лазоўскага, якія стаў другім. Бронзавым прызёрам стаў Іван Тулацін. Заўтра ў заключны дзень нацыянальнага першынства па біятлоне на лыжаролерах адбудуцца гонкі з масавым стартам.-0-