Сцяг Серада, 24 красавіка 2024
31 ліпеня 2020, 11:44

Сяргей Краўчэня і Ніна Савіна перамаглі ў спаборніцтвах у бегу на 10 тыс. м у Мінску

31 ліпеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Сяргей Краўчэня і Ніна Савіна перамаглі ў спаборніцтвах у бегу на 10 тыс. м, якія прайшлі ў сталічным РЦАП па лёгкай атлетыцы. Спаборніцтвы адбыліся ў рамках чэмпіянату Беларусі па лёгкай атлетыцы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Сяргей Краўчэня пераадолеў дыстанцыю за 29 мін 20,86 сек і стаў пераможцам турніру. Другім перасек фінішную рысу Сцяпан Рагаўцоў - 29 мін 24,21 сек. Замкнуў тройку мацнейшых Уладзіслаў Прамаў - 29 мін 46,76 сек.

У жаночым забегу на 10 тыс. м перамагла Ніна Савіна - 33 мін 17,53 сек. Другі радок падагульняючага пратакола заняла Святлана Кудзеліч - 33 мін 20 сек. Бронзавую ўзнагароду заваявала Кацярына Карнеенка - 33 мін 26,39 сек.

Пераможцамі ў турніры па штурханні ядра, які прайшоў 28 ліпеня каля мінскага Палаца спорту, сталі Аляксей Нічыпар (20,42 м) і Алёна Дубіцкая (19,19 м). Акрамя захапляючай барацьбы для гледачоў былі арганізаваны конкурсы.

Галоўным стартам па лёгкай атлетыцы гэтага сезона стане чэмпіянат Беларусі, які пачнецца сёння і завершыцца 2 жніўня на мінскім стадыёне "Дынама".-0-