ДЗЯРЖОРГАНЫДЗЯРЖОРГАНЫ
Субота, 28 лістапада 2020
Мінск Суцэльная воблачнасць 0°C
Усе навіны
Усе навіны
Спорт
27 кастрычніка 2020, 12:37

Названы склад футбольнай маладзёжнай зборнай Беларусі на лістападаўскія матчы

Фота з архіва
Фота з архіва

27 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Галоўны трэнер футбольнай маладзёжнай зборнай Беларусі (U-21) Сяргей Яромка вызначыў пашыраны склад каманды на лістападаўскія адборачныя матчы першынства Еўропы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У папярэдні спіс уключаны 29 футбалістаў:

варатары - Дзяніс Шпакоўскі, Максім Плотнікаў (абодва - "Дынама", Мінск), Павел Паўлючэнка ("Дынама", Мінск), Станіслаў Кляшчук ("Крумкачы", Мінск), Арцём Макаўчык ("Энергетык-БДУ", Мінск);

абаронцы - Максім Швяцоў ("Дынама", Мінск), Арцём Шкурдзюк, Данііл Мірошнікаў (абодва - "Энергетык-БДУ", Мінск), Уладзіслаў Малькевіч, Глеб Шаўчэнка (абодва - "Славія", Мазыр), Данііл Нячаеў, Уладзіслаў Салановіч (абодва - "Белшына", Бабруйск), Дзмітрый Прышчэпа ("Мінск"), Уладзіслаў Лях ("Лакаматыў", Гомель), Ілья Лукашэвіч ("Гарадзея");

паўабаронцы - Павел Сядзько ("Дынама", Брэст), Дзяніс Грачыха, Арцём Канцавы, Алег Нікіфарэнка, Арцём Пятрэнка (усе - "Рух", Брэст), Раман Вягера, Дзмітрый Барадзін (абодва - "Іслач", Мінскі раён), Максім Мякіш (БАТЭ, Барысаў), Сяргей Волкаў ("Віцебск"), Віктар Сотнікаў ("Шахцёр", Салігорск), Раман Давыскіба ("Дынама", Мінск);

нападаючыя - Уладзіслаў Ложкін ("Смалявічы"), Ягор Багамольскі ("Рух", Брэст), Уладзіслаў Фядосаў ("Віцебск").

Канчатковы спіс з 23 футбалістаў вызначыцца на наступным тыдні. Каманда збярэцца 9 лістапада і будзе трэніравацца ў Мінску, а потым адправіцца ў Партыман, дзе 12 лістапада сустрэнецца з партугальскай "маладзёжкай". Потым беларускія футбалісты перабазіруюцца ў Алмерэ і там 15 лістапада згуляюць з лідарам 7-й кваліфікацыйнай групы камандай Нідэрландаў, а 18 лістапада завершаць адборачны турнір гасцявым паядынкам з нарвежскімі равеснікамі.

Цяпер становішча каманд такое: Нідэрланды - 24 ачкі (8 матчаў), Партугалія - 18 (7), Нарвегія - 10 (8), Беларусь - 8 (7), Кіпр - 7 (8), Гібралтар - 0 (8).

У фінальную стадыю маладзёжнага першынства кантынента выйдуць пераможцы дзевяці кваліфікацыйных груп і пяць лепшых каманд, якія зоймуць другія месцы.

Вырашальныя паядынкі ЧЕ пройдуць на футбольных арэнах Венгрыі і Славеніі. З 24 па 31 сакавіка 2021 года адбудуцца матчы групавога этапу, потым з 31 мая па 6 чэрвеня пройдуць сустрэчы плэй-оф.-0-

Падпісвайцеся на нас у
Twitter
Топ-навіны
З НАМІ НАЙБОЛЬШ ЦІКАВА
Свежыя навіны Беларусі