Сцяг Чацвер, 16 мая 2024
29 красавіка 2024, 10:08

На Кубку Дружбы па каратэ ў Мінску разыграны 54 камплекты ўзнагарод

Фота з архіва
29 красавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Вызначыліся ўсе пераможцы і прызёры міжнароднага турніру па каратэ "Кубак Дружбы - 2024", які праходзіў на пляцоўцы сталічнай "Чыжоўка-Арэны", паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Удзел ва ўжо традыцыйных спаборніцтвах прынялі амаль тысяча маладых каратыстаў з Беларусі і Расіі. Усяго юныя спартсмены разыгралі 54 камплекты ўзнагарод у пяці ўзроставых групах - да 9, да 11, да 13, да 15 і да 17 гадоў. Прадстаўнікі нашай краіны заваявалі ў выніку 131 медаль: 23 залатыя, 35 сярэбраных і 73 бронзавыя, расійскія каратысты забралі з сабой 31 узнагароду вышэйшай пробы і 81 у суме.

Перамогу ў камандным заліку атрымала зборная Санкт-Пецярбурга, члены якой 12 разоў падымаліся на вышэйшую прыступку п'едэстала. Найбольш рэзультатыўнай сярод беларускіх стала каманда УСіТ Мінска з 9 залатымі медалямі, пяць перамог у актыве спартсменаў пінскага клуба "Эдэльвейс".

У гэтым годзе Кубак дружбы стаў адным з адборачных этапаў для фарміравання выязнога складу зборнай Беларусі для ўдзелу ў першынстве свету па каратэ, якое пройдзе ў кастрычніку ў Італіі.-0-