Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
22 студзеня 2020, 13:48

Мінскае "Дынама" ў дамашнім матчы КХЛ абыграла "Спартак"

22 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" 21 студзеня ў дамашнім матчы чэмпіянату КХЛ выйгралі ў маскоўскага "Спартака" з лікам 4:3 (1:1, 2:1, 1:1), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Хакеісты абедзвюх каманд з пачатку процістаяння выбралі атакуючую тактыку. Пасля серыі рыкашэтаў на 6-й хвіліне матчу форвард "зуброў" Ігар Мартынаў адкрыў лік. Госці паспрабавалі адыграцца, павялічыўшы хуткасць. Ажыццявіць задуманае атрымалася на 16-й хвіліне: нападаючы "Спартака" Ілья Зубаў рэалізаваў большасць і аднавіў раўнавагу сіл.

Праз 18 секунд пасля старту другой дваццаціхвілінкі форвард масквічоў Робін Ганзл павялічыў адрыў сваёй каманды. "Дынамаўцы" сабраліся з сіламі, і ўжо ў сярэдзіне гульні Шэйн Прынс зраўнаваў лік, закінуўшы гол у большасці. Яго падтрымаў аднаклубнік Яўген Дадонаў - 3:2. Да пачатку другога перапынку лічбы на табло не змяніліся.

Трэці перыяд быў удачны для мінчан. На 42-й хвіліне "зубры" контратакавалі і павялічылі адрыў. Аўтарам гола стаў нападаючы Аляксандр Кітараў. Пасля гэтага хакеісты "Спартака" прыбавілі ў тэмпе, жадаючы вырваць вікторыю з рук "Дынама". Масквічы скарацілі адставанне да адной шайбы - вызначыўся форвард Каспарс Даўгавіньш. Аднак перавесці гульню ў авертайм гасцям не ўдалося.

Наступны матч падапечныя Крэйга Вудкрафта згуляюць 25 студзеня на лядовай пляцоўцы "Мінск-Арэны" супраць чарапавецкай "Поўначсталі".-0-