Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
10 кастрычніка 2019, 09:19

Мінскае "Дынама" прайграла рыжскім аднаклубнікам у гасцявым матчы чэмпіянату КХЛ

10 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" пацярпелі паражэнне ад аднаклубнікаў з Рыгі ў гасцявым матчы Кантынентальнай хакейнай лігі з лікам 2:3, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Першы перыяд склаўся не лепшым чынам для мінчан. На 4-й мінуце процістаяння вароты гасцей паразіў нападаючы рыжскай каманды Эштан Картэр. Хутка з яго ўзяў прыклад Гінтс Мея - 2:0. Літаральна праз некалькі секунд абаронца мінчан Уладзіслаў Яроменка скараціў адставанне ў ліку да мінімуму. Аднак праз дзве мінуты Эштан Картэр аформіў дубль - 3:1.

Другая дваццацімінутка прайшла ў актыўным процістаянні дзвюх каманд, але завяршылася без закінутых шайбаў.

У трэцім перыядзе толькі адна атака падапечных Крэйга Вудкрафта ўвянчалася ўзяццем непрыяцельскіх варот: за сем з палавінай мінут да фінальнай сірэны вызначыўся Андрэй Касціцын - 2:3. У выніку "зубры" пацярпелі другое запар паражэнне.

Наступны матч мінчане правядуць у гасцях у фінскага "Ёкерыта" 11 кастрычніка.-0-