Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
23 мая 2022, 12:27

Мінскае "Дынама" адолела "Віцебск" у матчы футбольнага чэмпіянату Беларусі

23 мая, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты мінскага "Дынама" выйгралі ў "Віцебска" з лікам 2:1 у дамашнім паядынку 9-га тура чэмпіянату Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У сярэдзіне першага тайма дынамаўцы выйшлі наперад пасля таго, як Іван Бахар рэалізаваў пенальці. Пасля перапынку госці пачалі гуляць актыўней, і на 70-й мінуце сустрэчы Мікіта Баранок зраўнаваў рэзультат. Гаспадароў нічыя не задавальняла, і на 2-й кампенсаванай мінуце яны змаглі вырваць перамогу дзякуючы дакладнаму ўдару Уладзіслава Ложкіна.

Рэзультаты іншых гульняў: "Днепр" (Магілёў) - "Дынама" (Брэст) - 2:0, "Славія" (Мазыр) - "Нёман" (Гродна) - 1:1, "Энергетык-БДУ" (Мінск) - "Арсенал" (Дзяржынск) - 2:0, "Мінск" - "Шахцёр" (Салігорск) - 1:0, "Белшына" (Бабруйск) - "Іслач" (Мінскі раён) - 2:1.

Матчы з удзелам фіналістаў розыгрышу Кубка Беларусі перанесены: "Гомель" - "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна), БАТЭ (Борысаў) - "Слуцк". У вырашальным паядынку кубкавага турніру "Гомель" абыграў БАТЭ з лікам 2:1.

Становішча каманд: БАТЭ - 20 ачкоў, "Энергетык-БДУ" - 19, "Дынама" (Мінск) - 18, "Мінск" - 16, "Шахцёр" - 15, "Славія" - 14, "Слуцк", "Нёман" - па 13, "Іслач" - 12, "Гомель", "Белшына" - па 10, "Тарпеда-БелАЗ" - 8, "Віцебск" - 7, "Днепр" - 5, "Арсенал", "Дынама" (Брэст) - па 4.

Бамбардзірскую гонку ўзначальвае ўзбекскі форвард "Энергетыка-БДУ" Бабір Абдзіхолікаў, які забіў 10 мячоў.