Мінск Суцэльная воблачнасць 0°C
20 студзеня 2021, 10:35

Мінскае "Дынама" абыграла "Сочы" ў матчы чэмпіянату КХЛ

Фота з архіва

20 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Мінскае "Дынама" перамагло "Сочы" ў матчы чэмпіянату КХЛ. Паядынак завяршыўся ў авертайме з лікам 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У першым перыядзе мінчане праводзілі больш часу ў атацы, аднак да кідкоў па варотах справа даходзіла крыху радзей, чым у іх апанентаў. "Леапарды" першымі адкрылі лік на восьмай мінуце матчу пры гульні ў большасці. Вызначыўся Сяргей Шмялёў, які завяршыў атаку сваёй каманды з правага круга ўкідвання. Дамінік Фурх быў бяссільны.

Мінчане адыграліся праз 10 мінут. Сцяпан Фалькоўскі далучыўся да атакі і замкнуў дакладную перадачу Аляксея Протаса. Здарылася гэта, калі ў гаспадароў быў адкладзены штраф. Пасля гэтага ўзяцця варот гульня ішла на сустрэчных курсах. Шайба практычна не затрымлівалася ў цэнтральнай зоне, аднак да перапынку лік не змяніўся.

Другі перыяд мінчане пачалі актыўна, аднак да небяспечных момантаў каля варот "леапардаў" справа не даходзіла. Сочынцы паступова выраўнавалі сітуацыю на лёдзе. Каманды вярнуліся да гульні на сустрэчных курсах. На жаль, хуткі хакей паўплываў на якасць гульні. Вялікая колькасці памылак была як у "зуброў", так і ў іх канкурэнтаў. Адна з такіх памылак Адама Альмквіста пры гульні ў большасці стала для дынамаўскага клуба фатальнай. Экс-ігрок мінскага "Юнацтва" ў складзе гаспадароў Дзмітрый Калгоцін перахапіў шайбу і абстраляў вароты Дамініка Фурха, які не змог дапамагчы сваёй камандзе. Адрэзак матчу да другога перапынку натхнёныя ігракі "Сочы" правялі ў нападзеннях, імкнучыся замацаваць поспех, але беларуская каманда адбіла ўсе выпады канкурэнтаў.

Трэці перыяд пачаўся для балельшчыкаў "леапардаў" даволі нечакана. Зак Мітчэл пасля кідка Роба Клінкхамера быў першым на падборы і зраўнаваў лік. Далей мінчане прадаўжалі дыктаваць свае ўмовы сочынцам. Зрэшты, да ўзяцця варот справа не даходзіла. Гаспадары толькі ў канцоўцы змаглі выраўнаваць гульню дзякуючы выдаленням у сапернікаў. Але да сірэны лік не змяніўся, і сустрэча перайшла ў авертайм. Другі раз запар для дынамаўцаў.

У дадатковы час як Дамінік Фурх, так і Максім Траццяк некалькі разоў выручалі свае каманды. Але за мінуту да канца дадатковага часу Раман Гарбуноў змог абыграць галкіпера "леапардаў" і падарыў перамогу "зубрам".-0-