Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
01 верасня 2022, 09:47

Мінскае "Дынама" абыграла футбалістаў "Нёмана" ў матчы чэмпіянату Беларусі

1 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты мінскага "Дынама" атрымалі перамогу над гродзенскім "Нёманам" з рэзультатам 3:2 у перанесеным паядынку 14-га тура чэмпіянату Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Ужо ў самым пачатку сустрэчы ў Гродне паўабаронца мінчан Дзяніс Грачыха адкрыў лік, у сярэдзіне першага тайма Павел Савіцкі аднавіў парытэт, потым чарнагорскі форвард дынамаўцаў Душан Бакіч другі раз паразіў вароты гаспадароў поля. Адразу пасля перапынку Іван Бахар забіў трэці мяч, а на 66-й мінуце Максім Яблонскі скараціў разрыў да мінімуму. Пасля гэтай вікторыі падапечныя Арцёма Чалядзінскага набралі 36 ачкоў і дагналі БАТЭ ў турнірнай табліцы.

Турнірнае становішча: "Шахцёр" (Салігорск) - 39 ачкоў (18 матчаў), БАТЭ (Барысаў) - 36 (19), "Дынама" (Мінск) - 36 (18), "Энергетык-БДУ" (Мінск) - 35 (18), "Мінск" - 33 (19), "Іслач" (Мінскі раён) - 31 (19), "Гомель" - 31 (19), "Тарпеда-БелАЗ" (Жодзіна) - 28 (19), "Нёман" (Гродна) - 27 (19), "Славія" (Мазыр) - 24 (19), "Белшына" (Бабруйск) - 22 (19), "Слуцк" - 18 (19), "Віцебск" - 17 (19), "Арсенал" (Дзяржынск) - 13 (19), "Дынама" (Брэст) - 12 (18), "Днепр" (Магілёў) - 9 (19).

Спіс лепшых бамбардзіраў узначальвае ўзбекскі нападаючы "Энергетыка-БДУ" Бабір Абдзіхолікаў, які забіў 17 мячоў.