Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
09 лістапада 2018, 18:32

Маладзёжная зборная Беларусі па хакеі прайграла Латвіі на турніры ў дацкім Военсе

9 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Маладзёжная зборная Беларусі па хакеі (U-20) прайграла ў авертайме Латвіі 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:1) на міжнародным турніры ў дацкім Военсе, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

На працягу матчу беларуская каманда пад кіраўніцтвам Паўла Перапехіна вяла ў ліку. На 9-й мінуце першага перыяду Павел Ажгірэй адкрыў лік, а ў пачатку трэцяга перыяду цэлі дасягнуў дакладны кідок Вадзіма Шчочына - 2:0. Беларусы ўпусцілі перавагу перад заканчэннем сустрэчы. Абаронца латвійцаў Рэнарс Карклс на 54-й мінуце скараціў адставанне, а за пяць секунд да сірэны зноў пераправіў шайбу ў левы ад варатара вугал - 2:2. У ходзе авертайма ў беларусаў парушыў правілы Аляксандр Скарэнаў. Сапернікі намаганнямі ўсяго таго ж Рэнарса Карклса рэалізавалі большасць - 3:2.

У першым туры зборная Беларусі да 20 гадоў перамагла ў авертайме Аўстрыю - 3:2, а Латвія была мацнейшая за Данію - 2:1. Завершыцца турнір 10 лістапада матчам беларускіх і дацкіх хакеістаў.

Матчы ў Военсе стануць кантрольнымі перад чэмпіянатам свету (U-20). Беларуская "маладзёжка" на планетарным форуме згуляе ў дывізіёне 1 групе А з 9 па 15 снежня ў нямецкім Фюсене.

У чэмпіянаце Беларусі каманда да 20 гадоў выступае ў дывізіёне А экстралігі, дзе пасля 24 матчаў займае восьмае месца.-0-