Сцяг Аўторак, 19 сакавіка 2024
07 мая 2021, 18:35

Каманда Магілёўскай вобласці першынствавала ў спаборніцтвах на Кубак Беларусі па кросе

7 мая, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Спартсмены Магілёўскай вобласці першынствавалі ў спаборніцтвах на Кубак Беларусі па кросе, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Згодна з рэгламентам турніру, перамагла дружына, якая набрала менш ачкоў. На рахунку трыумфатараў спаборніцтваў шэсць пунктаў. Другое месца занялі прадстаўнікі Гродзенскай вобласці - 8 ачкоў. Замкнулі тройку мацнейшых кросмены Мінска - 9 ачкоў.

У мужчын у бегу на 5 км перамогу святкаваў Вячаслаў Скудны з Магілёўскай вобласці, падагульняючы час якога 14 мін. 45,7 сек. Другім прыбег на фініш яго зямляк Сяргей Платонаў - 14 мін. 45,8 сек. Трэцяе месца заняў Сяргей Краўчэня з Мінска - 14 мін. 56,0 сек.

У аналагічнай дысцыпліне ў жанчын першае месца заняла мінчанка Вольга Немагай - 17 мін. 22,2 сек. Другое месца на рахунку спартсменкі з Магілёўскай вобласці Таццяны Шабанавай - 17 мін. 31,5 сек. Трэцяя прыступка п'едэстала засталася за яшчэ адной сталічнай спартсменкай Святланай Санько - 17 мін. 39,4 сек.

У рамках Кубка Беларусі па кросе прайшлі рэспубліканскія спаборніцтвы па эстафетным бегу памяці заслужанага трэнера Рэспублікі Беларусь Аляксандра Кіцэнкі.

У забегу 4х800 м сярод спартсменаў малодшай узроставай групы першынствавалі прадстаўнікі Брэсцкай вобласці (Кацярына Масюк, Кірыл Семянчук, Ангеліна Равіч і Даніла Чарняк). Іх час на фінішы - 7 мін. 50,3 сек. Другое месца ў дружыны Гродзенскай вобласці (Вераніка Аляксейчык, Дзмітрый Новік, Кацярына Кірпічанок і Антон Насовіч) - 7 мін. 55,9 сек. Бронзавы медаль у калектыву Гомельскай вобласці (Ганна Шпак, Арцём Флярко, Марыя Мокша і Мікалай Казак) - 8 мін. 02,0 сек.

У аналагічным забегу спартсменаў старэйшай узроставай групы перамагла дружына Магілёўскай вобласці (Таццяна Шабанава, Сяргей Платонаў, Ілона Велікановіч і Сяргей Карпаў) - 7 мін. 29,2 сек. Другое месца ў каманды Гродзенскай вобласці (Паліна Кіберава, Аляксандр Глаўніцкі, Вікторыя Кушнір і Арцём Калачоў) - 7 мін. 32,9 сек. Трэцяе месца заняла яшчэ адна каманда з Магілёўскай вобласці (Дар'я Салодкая, Ягор Данілаў, Настасся Палуян і Дзмітрый Савін) - 7 мін. 47,3 сек.

Па традыцыі пасля завяршэння турніру Беларуская федэрацыя лёгкай атлетыкі адзначыла лепшых спартсменаў турніру. У гэтым годзе імі сталі Вольга Немагай і Вячаслаў Скудны.-0-