Сцяг Аўторак, 19 сакавіка 2024
20 студзеня 2020, 17:16

Ілья Шымановіч на 50 м брасам заваяваў серабро на этапе FINA Champions Swim Series

20 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускі спартсмен Ілья Шымановіч на дыстанцыі 50 м брасам заваяваў сярэбраны медаль на другім этапе FINA Champions Swim Series, які прайшоў у кітайскім Пекіне, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Беларускі плывец пераадолеў адлегласць за 27,22 сек. На вышэйшую прыступку п'едэстала гонару падняўся бразільскі спартсмен Гомес Жуніёр (27,08 сек.). Трэцім стаў атлет з Нідэрландаў Арно Камінга (27,48 сек.).

Таксама на рахунку беларуса чацвёртае месца на дыстанцыі 100 м брасам. На першым этапе FINA Champions Swim Series Ілья Шымановіч выйграў залатую ўзнагароду на 50 м брасам.

Спаборніцтвы прайшлі ў 50-метровым басейне і ўключалі прамыя фіналы з удзелам чатырох атлетаў.

Турнір праводзіўся сярод мацнейшых плыўцоў свету - чэмпіёнаў і прызёраў Алімпійскіх гульняў, чэмпіянатаў свету, уладальнікаў рэкордаў свету, лідараў сусветнага рэйтынгу, якія атрымалі запрашэнне ад Міжнароднай федэрацыі водных відаў спорту (FINA).-0-