Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
29 студзеня 2021, 09:51

Хакеісты жлобінскага "Металурга" перамаглі аршанскі "Лакаматыў" у матчы чэмпіянату Беларусі

29 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты жлобінскага "Металурга" перамаглі аршанскі "Лакаматыў" у матчы чэмпіянату Беларусі з лікам 4:1 (0:1, 3:0, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Для перамогі "стальным ваўкам" давялося прыкласці нямала намаганняў. У першым перыядзе іх сапернікі ўзялі ініцыятыву ў свае рукі і кантралявалі тое, што адбываецца на пляцоўцы. Гол Вячаслава Шарыпава на 11-й хвіліне вывеў "чыгуначнікаў" наперад, і да перапынку яны ўтрымлівалі атрыманую перавагу. "Металург" з яго крыху акадэмічнай гульнёй ніяк не мог знайсці шляхі да варот аршанцаў.

Пасля перапынку сітуацыя змянілася. Гаспадары лёду пачалі гуляць больш агрэсіўна. Небяспечныя моманты каля варот "Лакаматыва" сталі ўзнікаць значна часцей. У выніку жлобінцы змаглі тройчы адсвяткаваць поспех. У прамежку з 26-й па 36-ю хвіліны сустрэчы вызначыліся Сяргей Топаль, які рэалізаваў большасць, а таксама Аляксей Міхноў і Ілья Летаў.

У трэцім перыядзе ігракі "Лакаматыва" прыклалі вялікія намаганні, каб адыграцца, але ў выніку прапусцілі чацвёртае ўзяцце варот ад Ільі Спата, які ўстанавіў канчатковы вынік матчу.

Яшчэ ў адным проціборстве чэмпіянату краіны "Гомель" разабраўся з "Магілёвам" - 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). "Рысі" вызначыліся ўжо на трэцяй хвіліне матчу дзякуючы снайперскаму кідку Ігара Равенкі.

У другім перыядзе Алег Папоў падвоіў перавагу каманды з берагоў Сожа. "Ільвы" адказалі галявой атакай Мацвея Вінкевіча, аднак большага ім дабіцца не ўдалося. Гамельчане ж, наадварот, у трэцяй дваццацімінутцы трапілі ў вароты сапернікаў яшчэ раз. Вызначыўся адзін з лідараў атак гаспадароў лёду Аляксандр Скарэнаў.-0-