Сцяг Чацвер, 18 красавіка 2024
17 студзеня 2019, 10:17

Хакеісты "Шахцёра" абыгралі "Гомель" у чарговым матчы экстралігі

17 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Шахцёра" абыгралі "Гомель" у дамашнім матчы экстралігі ў дывізіёне А з лікам 2:1, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Госці пад кіраўніцтвам галоўнага трэнера Алега Хмыля выступалі ў Салігорску не ў аптымальным складзе. Каманда прыбыла з Белфаста, дзе заняла чацвёртае месца ў суперфінале Кантынентальнага кубка. Некалькім хакеістам гамяльчане далі магчымасць перадыхнуць, але гэты факт не паўплываў на гульнявыя кандыцыі. Лік быў адкрыты гасцямі ўжо на першай хвіліне пасля дакладнага кідка Аляксандра Скарэнава. "Шахцёр", які прэтэндуе на прызавыя месцы па выніках сезона, толькі ў трэцім перыядзе дзякуючы дакладным кідкам Сяргея Шэлега і Ігара Карабанава дабіліся перамогі - 2:1.

Сотае ачко ў бягучым чэмпіянаце набралі хакеісты "Юнацтва", якія на сваёй пляцоўцы былі мацнейшымі за жлобінскі "Металург" - 6:2.

Турнірнае становішча: "Юнацтва - Мінск" - 100 ачкоў (41 матч), "Нёман" - 82 (38), "Шахцёр" - 81 (41), "Дынама-Маладзечна" - 72 (41), "Гомель" - 54 (39), "Ліда" - 40 (40), "Металург-Жлобін" - 39 (40), Беларусь U-20 - 12 (40).

Лепшымі бамбардзірамі экстралігі з'яўляюцца Міхаіл Стэфановіч ("Юнацтва") і Мікіта Рэмезаў ("Нёман"), у якіх па 42 ачкі.-0-