Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
26 кастрычніка 2020, 12:27

Хакеісты мінскага "Дынама" ўступілі "Поўначсталі" ў матчы чэмпіянату КХЛ

26 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" ўступілі чарапавецкай "Поўначсталі" ў матчы чэмпіянату КХЛ. Гульня завяршылася з лікам 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

На працягу двух перыядаў дружыны не маглі засмуціць варатароў адзін аднаго, хоць момантаў як у мінчан, так і чарапаўчан хапала. Аднак ігракі абароны перайгралі хакеістаў групы атакі.

У трэцім перыядзе гульня не змянілася. Калі здавалася, што авертайму не пазбегнуць, абаронца "Поўначсталі" Шон Лаланд перайграў Аляксея Коласава кідком ад сіняй лініі.

Мінчане кінуліся адыгрывацца, аднак небяспечныя моманты каля варот "зуброў" прадаўжалі ўзнікаць даволі рэгулярна.

У адным з эпізодаў ігрок зборнай Беларусі Уладзіслаў Кадола абыграў усю абарону мінскай дружыны, аднак трапіў у штангу.

Бліжэй да фінальнай сірэны мінчане змаглі перамясціць гульню ад сваіх варот, але да небяспечных кідкоў справа не даходзіла.

У канцоўцы паядынку мінчане рызыкнулі і знялі варатара. Генеральны штурм спрацаваў, "дынамаўцы" зраўнавалі лік. Вызначыўся Ягор Шаранговіч.

Авертайм пачаўся з атак "Поўначсталі". Адна з іх, на жаль мінскіх аматараў хакея, завяршылася ўзяццем варот "зуброў". Шайбу закінуў Уладзіслаў Правольнеў.

Такім чынам, "Дынама-Мінск" пацярпела пяць няўдач запар у чэмпіянаце КХЛ. Наступны матч мінчан намечаны на 28 кастрычніка. Сапернікамі каманды Крэйга Вудкрафта стануць рыжскія аднаклубнікі.-0-