Сцяг Чацвер, 28 сакавіка 2024
26 студзеня 2021, 09:41

Хакеісты мінскага "Дынама" перамаглі "Поўначсталь" у матчы чэмпіянату КХЛ

26 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" перамаглі "Поўначсталь" у матчы чэмпіянату КХЛ. Гульня завяршылася на карысць падапечных Крэйга Вудкрафта - 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

"Поўначсталь" традыцыйна нязручны сапернік для "зуброў", таму нядзіўна, што з самага пачатку сустрэчы гаспадарам "Мінск - Арэны" было нялёгка. Госці куды часцей стараліся абвастраць гульню, трывожачы пры выпадку Дамініка Фурха кідкамі з розных дыстанцый. Аднак галкіпер мінчан быў на вышыні, адбіўшы ўсе спробы "сталявараў" выйсці наперад. Бліжэй да сярэдзіны стартавага адрэзка матчу гульня выраўнавалася, гаспадары сталі часцей гасцяваць на чужой палавіне пляцоўкі, непакоячы варатара "Поўначсталі". Аднак ён, як і яго візаві з Мінска, памылак не дапускаў.

У другім перыядзе дынамаўцы адразу далі зразумець аб сур'ёзнасці сваіх намераў, правёўшы некалькі небяспечных атак. На сёмай мінуце Арцём Дзямкоў адгукнуўся на перадачу Брэнана Менела і з левага круга ўкідвання закінуў шайбу ў вароты Уладзіслава Пад'япольскага. Атрымаўшы гол у свае вароты, госці пастараліся зрушыць гульню ў сярэднюю зону, і гэта ім удалося. Зрэшты, мінчане выдатна дзейнічалі ў разбурэнні атакуючых парываў чарапаўчан, і тыя да перапынку так і не змаглі паразіць вароты сапернікаў, але некалькі небяспечных атак з кідкамі ім удалося правесці.

Трэці перыяд чарапаўчане пачалі ў большасці і змаглі рэалізаваць гэту перавагу, правёўшы эфектную атаку. Кідок Якаба Берглунда з 6-7 метраў ад варот трапіў пад пастку Дамініка Фурха, які не выручыў "зуброў". Аднак мінчане не здаліся, правялі некалькі небяспечных выпадаў і на 51-й мінуце зноў выйшлі наперад. Вызначыўся Шэйн Прынс, які магутным кідком адправіў шайбу ў далёкі ад Уладзіслава Пад'япольскага вугал варот.

У астатні час да фінальнай сірэны каманды гулялі ў адкрыты хакей, шукаючы шчасця каля чужых варот. Тайм-аўт ад галоўнакамандуючага "Поўначсталі" Андрэя Разіна і зняцце з гульні варатара "сталявараў" сітуацыю не змянілі. Дынамаўцы змаглі спыніць серыю няўдач у дамашніх матчах з чарапаўчанамі, атрымаўшы важную з пункту гледжання турнірнай сітуацыі перамогу.-0-