Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
09 верасня 2019, 12:15

Хакеісты мінскага "Дынама" атрымалі першую перамогу ў чэмпіянаце КХЛ

9 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" пасля трох паражэнняў атрымалі першую перамогу ў новым сезоне КХЛ. У Маскве мінчане перамаглі хакеістаў "Спартака" з лікам 5:4 (2:3, 2:1, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Дынамаўцы пачалі гульню вельмі актыўна і на 8-й мінуце Аляксандр Паўловіч адкрыў лік, а потым Тэему Пулкінен закінуў другую шайбу. Затым ініцыятыву перахапілі спартакаўцы і да перапынку Якаў Рылаў, Патрык Херслі і Міхаіл Юнькоў вывелі гаспадароў наперад - 3:2. На старце другога перыяду Марціньш Карсумс павялічыў перавагу масквічоў, а затым Андрэй Касціцын і Стэфан Эліят зрабілі лік роўным - 4:4. Незадоўга да заканчэння заключнай трэці матчу дынамаўцы атрымалі колькасную перавагу і Міхаіл Стафановіч закінуў пераможную шайбу. У гэтай сустрэчы вароты "Дынама" ўпершыню абараняў 22-гадовы галкіпер Аляксандр Асіпкоў, які змяніў вопытнага шведа Юнаса Энрата.

У стартавым матчы 12-га сезона КХЛ "зубры" прайгралі ў Мінску ніжнякамскаму "Нафтахіміку" (2:4), а затым у гасцях уступілі маскоўскаму "Дынама" (2:3) і "Сочы" (4:5).

Наступныя 4 матчы падапечныя Крэйга Вудкрафта правядуць на лёдзе "Мінск-Арэны": 12 верасня - з новасібірскай "Сібір'ю", 15 верасня - з магнітагорскім "Металургам", 18 верасня - з хабараўскім "Амурам", 21 верасня - з фінскім "Ёкерытам" з Хельсінкі.-0-