Сцяг Аўторак, 16 красавіка 2024
13 лістапада 2018, 10:28

Хакеісты мінскага "Дынама" атрымалі першую перамогу пад кіраўніцтвам Андрэя Сідарэнкі

13 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" абыгралі чалябінскі "Трактар" з лікам 3:1 (2:1. 1:0, 0:0) і атрымалі першую перамогу пад кіраўніцтвам Андрэя Сідарэнкі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У матчы, які адбыўся на "Чыжоўка-Арэне", мінчане дамінавалі і ўжо на старце першага перыяду двойчы паразілі вароты сапернікаў. Новы трэнерскі штаб правёў змяненні ў складзе. Па медыцынскіх паказчыках не трапілі ў заяўку на гульню Тэему Пулкінен, Аляксандр Кітараў і Аляксандр Паўловіч.

"Дынама-Мінск" - "Трактар" (Чалябінск) - 3:1 (2:1, 1:0, 0:0).

Мінск. "Чыжоўка-Арэна". 6837 гледачоў.

"Дынама-Мінск": Энрат (Карнавухаў); Уіркаш - Гатавец, А.Касціцын - С.Касціцын (к) - Когалеў; Лісавец - Хенкель, Казіёнаў - Хаўдэн - Парфеевец; Осіпаў - Знахарэнка, Буйніцкі - Кавыршын - Сцяпанаў; Драздоў - Волкаў - Літвінаў; Явенка.

"Трактар": Судніцын (5.10, Сухачоў); Шынін (к) - Бэйлен, Энлунд - Стоа - Томас; Бародкін - Нікіцін, Глінкін - Палыгалаў - Шолахаў; Пятроў - Ісаеў, Губараў - Рыбакоў - Какуеў; Трыдчыкаў - Дугін - Шараў; Хлыстоў, Зіноўеў.

Шайбы: 1:0 - С.Касціцын (Когалеў, Уіркаш, 0.43), 2:0 - Буйніцкі (Кавыршын, Уіркаш, 5.10), 2:1 - Бародкін (Глінкін, Палыгалаў, 17.50), 3:1 - Волкаў (Уіркаш, Драздоў, 37.57).

Кідкі: 21 - 30.

Штраф: 4 - 0.

Пасля змяненняў на трэнерскім мосціку многія балельшчыкі чакаюць больш якаснай гульні беларускай каманды ў КХЛ. Капітан дынамаўцаў Сяргей Касціцын задаў тон усёй гульні. Форвард з сярэдняй дыстанцыяй паразіў вароты сапернікаў, у трэнерскі штаб якіх уваходзіць былы галкіпер зборнай Беларусі Андрэй Мезін. Праз чатыры хвіліны Дзмітрый Буйніцкі, пазмагаўшыся за шайбу на пятачку "Трактар", павялічыў перавагу "зуброў" у ліку - 2:0. Пасля моцнага пачатку гаспадары пляцоўкі аддалі ініцыятыву і дазволілі гасцям правесці некалькі небяспечных атак, адна з якіх пад канец перыяду завяршылася ўзяццем варот - 2:1.

Пасля адпачынку хакеісты "Дынама" зноў часцей валодалі шайбай, і на 38-й хвіліне цэлі дасягнуў кідок Арцёма Волкава. У заключныя дваццаць хвілін мінчане з-за частых выдаленняў шмат абараняліся, але змаглі выстаяць у гульні.

Наступны матч мінскае "Дынама" правядзе на дамашняй арэне 14 лістапада супраць магнітагорскага "Металурга", а праз два дні сустрэнецца з екацярынбургскім "Аўтамабілістам". Пасля 26 гульняў у актыве мінчан стала 18 ачкоў.-0-