Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
25 лістапада 2020, 10:26

Хакеісты мінскага "Дынама" абыгралі яраслаўскі "Лакаматыў" у матчы чэмпіянату КХЛ

25 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты мінскага "Дынама" абыгралі яраслаўскі "Лакаматыў" у матчы чэмпіянату КХЛ. Паядынак завяршыўся на карысць падапечных Крэйга Вудкрафта з лікам 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

З самага пачатку сустрэчы каманды дэманстравалі актыўную гульню з сілавой барацьбой. Мінчане шмат валодалі шайбай у атацы, стараючыся засмуціць сапернікаў. Аднак ігракі "Лакаматыва" таксама імкнуліся захапіць ініцыятыву, што ім удалося ў канцоўцы першай дваццацімінуткі. Але ўсё ж гледачы ўзяцця варот на гэтым адрэзку матчу не ўбачылі.

Другі перыяд пачаўся з хуткай атакі дынамаўцаў, якую дакладным кідком завяршыў Брэндан Козун, для якога гэта шайба стала 100-й у матчах КХЛ і 7-й у сямі апошніх паядынках мінчан, што стала клубным рэкордам. У далейшым яраслаўцы паспрабавалі зраўнаваць лік, аднак шайба пры іх атаках упарта не ішла ў вароты. Мінская каманда ў сваю чаргу зрабіла стаўку на контратаку.

У трэцім перыядзе "чыгуначнікі" павялі працяглую аблогу варот мінчан, якія дапусцілі толькі адну памылку і былі пакараны закінутай шайбай. Вызначыўся Ягор Каршкоў. Зрэшты, у беларускай каманды таксама былі добрыя моманты, але дабіцца выйгрышу ў асноўны час паядынку падапечныя Крэйга Вудкрафта не змаглі. А вось у авертайме "зубры" змаглі даціснуць сапернікаў дзякуючы дакладнаму кідку Ягора Шаранговіча.

Наступны матч "зубры" правядуць на "Мінск-Арэне" 26 лістапада. Сапернікам беларускай дружыны стануць хакеісты падмаскоўнага "Віцязя".-0-