Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
28 верасня 2021, 10:23

Хакеісты мінскага "Дынама" абыгралі "Амур" у матчы чэмпіянату КХЛ

28 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты сталічнага "Дынама" абыгралі "Амур" у матчы чэмпіянату КХЛ. Сустрэча на лёдзе "Мінск-Арэны" завяршылася на карысць каманды Крэйга Вудкрафта - 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Каманды не сталі са старту фарсіраваць падзеі і дэманстраваць высокія скорасці. Аднак "зубры" выглядалі больш прывабна. Часцей атакавалі і вымушалі сапернікаў парушаць правілы. Большасць у першай дваццацімінутцы дынамаўцы ні разу не выкарысталі, аднак на гульню "Амура" працяглы час у абароне каля сваіх варот паўплывалі. На заканчэнні восьмай мінуты матчу варатар "тыграў" страціў свае ўладанні, і Уладзімір Алістраў вывеў на ўдачную пазіцыю Маціяса Тэдэнбю. Шведскі легіянер "Дынама" не прамахнуўся.

Пасля гэтага госці пачалі ўсё часцей шукаць шчасця каля варот Аляксея Коласава. Мінчане, прадаўжаючы гуляць першым нумарам, ставіліся да сваіх момантаў крыху марнатраўна. Не змаглі перайграць Яўгена Алікіна Марыа Кемпэ і Мальтэ Стрэмваль.

Пасля перапынку мінчане прадоўжылі актыўна шукаць шчасця каля варот Яўгена Алікіна. Але іх дзеянням не хапала дакладнасці на завяршальнай стадыі атак.

"Амур" таксама быў не супраць зраўнаваць лік, і моманты ў гасцей беларускай сталіцы для гэтага былі. Небяспечна дзейнічаў на вастрыі атак "тыграў" Давід Томашак. Яго кідкі былі як трывожны званок для абароны мінчан. Аднак беларуская каманда прадаўжала шукаць шчасця каля чужых варот, крыху прызабыўшы аб абароне ўласных. Як вынік, прапушчаная шайба ў большасці.

"Зубры" пайшлі вялікімі сіламі наперад, імкнучыся пакараць гасцей пры выдаленні Дзмітрыя Знахарэнкі. Экс-ігрок "зуброў" адправіўся на лаўку штрафнікоў за затрымку саперніка клюшкай.

У выніку на 35-й мінуце Аляксандр Шароў з перадачы Глеба Зыранава перайграў пакінутага без абароны Аляксея Коласава.

Пасля таго як лік зраўнаваўся, мінчане ўзмацнілі націск на вароты гасцей, але лік да другога перапынку не змяніўся.

У трэцім перыядзе гульня падраўнялася. Мінчане хоць і стваралі больш небяспечных момантаў, але да закінутых шайбаў справа не даходзіла.

Усё ішло да авертайма, калі на 53-й мінуце Мальтэ Стрэмваль, якому асісціравалі Лукас Бенгтсан і Тэйлар Бек, выкарыстаў перавагу "зуброў" пры гульні пяць на тры і вывеў іх наперад.

Амаль адразу пасля другога ўзяцця варот мінчане маглі павялічыць перавагу. На 55-й мінуце сустрэчы Кірыл Варонін вывеў Ілью Усава на кідок, але той не змог падставіць клюшку. Потым Яўгена Алікіна не перайграў Маціяс Тэдэнбю.

Госці незадоўга да фінальнай сірэны ўзялі тайм-аўт, але пазбегнуць паражэння не змаглі.-0-