Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
19 жніўня 2019, 10:41

Хакеісты "Юнацтва" перамаглі ў фінале Кубка Салея

19 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Юнацтва" ў фінале Кубка Салея перамаглі сапернікаў з "Дынама-Маладзечна" з лікам 3:2 і шосты раз выйгралі ганаровы трафей, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Вырашальны матч Кубка Беларусі ў Оршы атрымаўся насычаным на падзеі. У першым перыядзе абедзве каманды закінулі на дваіх чатыры шайбы. Спачатку "Юнацтва" пасля дакладных кідкоў Сяргея Дразда і Яўгена Нагачова павяла - 2:0, а на 8 і 10-й мінутах нападаючыя маладзечанцаў Вячаслаў Лісічкін і Дзмітрый Амбражэйчык аднавілі раўнавагу ў ліку - 2:2.

Падапечныя Міхаіла Захарава прадаўжалі дзейнічаць больш эфектыўна і ў другім перыядзе цэлі дасягнуў дакладны кідок Максіма Мальцава - 3:2.

Бронзавым прызёрам турніру стаў гродзенскі "Нёман", які ў матчы за трэцяе месца перамог прадстаўніка КХЛ мінскае "Дынама" - 3:2 (у авертайме).

Мінскае "Юнацтва" шосты раз у гісторыі перамагло ў Кубку Беларусі.

Розыгрыш ганаровага трафея праводзіцца з сезона-2002/2003. З 2013 года Кубку прысвоена імя вядомага беларускага хакеіста Руслана Салея, які ў 2011 годзе загінуў у авіякатастрофе разам з таварышамі з яраслаўскага "Лакаматыва".

У мінулым сезоне хакеісты "Нёмана" трэці раз сталі ўладальнікамі Кубка, перамогшы ў фінальным паядынку Маладзечанскае "Дынама" з лікам 4:2.

Пяць трафеяў у актыве "Гомеля" і "Юнацтва", па 2 - у мінскіх "Дынама" і "Кераміна", 1 - у жлобінскага "Металурга".-0-