ДЗЯРЖОРГАНЫДЗЯРЖОРГАНЫ
Флаг Чацвер, 2 снежня 2021
Мінск +2°C
01 верасня 2021, 10:50

Хакеісты "Юнацтва" перамаглі "Гомель" у матчы першага гульнявога дня чэмпіянату Беларусі

1 верасня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У цэнтральным матчы стартавага гульнявога дня чэмпіянату Беларусі па хакеі сталічнае "Юнацтва" перамагло "Гомель" у авертайме з лікам 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У спаборніцтве чэмпіёнаў і віцэ-чэмпіёнаў краіны мінулага сезона гамяльчане вызначыліся першымі. На восьмай мінуце гульні шайбу закінуў Яўген Грыгарэнка, якому асісціраваў Ігар Равенка. "Юнацтва" прыклала нямала намаганняў, каб адыграцца, стараючыся заперці сапернікаў у іх зоне і паразіць вароты Андрэя Грышчанкі. Зрэшты, "рысі" не бянтэжыліся і адказвалі атакамі на атакі сапернікаў. Аднак, нягледзячы на намаганні ігракоў дзвюх дружын, да перапынку рахунак не змяніўся.

У другім перыядзе гульня засталася вельмі ўпартай. То адна, то другая каманда пагражала варотам сапернікаў, аднак хакеістам не хапала дакладнасці ў завяршальнай стадыі атак. Здавалася, да сігналу аб заканчэнні гэтага адрэзка матчу сітуацыя не зменіцца. Аднак на 40-й мінуце "Юнацтва" ўдалася галявая атака. Узяцце варот атрымалася крыху кур'ёзным: варатар "Гомеля" страціў шайбу з-пад увагі і прапусціў гол пасля падстаўлення Уладзіміра Роўбы. Каўчукавы дыск апусціўся ў сетку варот за спінай Андрэя Грышчанкі.

У трэцім перыядзе гледачы рэзультатыўных атак не ўбачылі, і гульня перацякла ў авертайм. Незадоўга да канца авертайма вырашальную шайбу закінуў ігрок "Юнацтва" Усевалад Кашкар.

У яшчэ адным матчы першага гульнявога дня "Дынама-Маладзечна" змагло выйграць у "Магілёва" з лікам 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). У пераможцаў вызначыліся Аляксандр Каракулька (28-я мінута) і Максім Слыш (55-я мінута). У радах "ільвоў" на 36-й мінуце вызначыўся Дзмітрый Карэлаў.-0-