Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
10 студзеня 2024, 09:36

Хакеісты "Дынама-Шынніка" паўторна ўступілі "АКМ-Юніёру" ў МХЛ

Фота з архіва
10 студзеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты бабруйскага "Дынама-Шынніка" пацярпелі другое за два дні паражэнне ў рэгулярным чэмпіянаце Маладзёжнай хакейнай лігі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Падапечныя Андрэя Міхалёва 9 студзеня праводзілі другі выязны паядынак супраць тульскага клуба "АКМ-Юніёр". Сустрэча каманд напярэдадні завяршылася перамогай гаспадароў лёду з лікам 3:0, якія тым самым перапынілі сумную серыю з 27 паражэнняў запар. Паўторны матч таксама пачаўся для бабруйчан няўдала: у канцы стартавай трэці госці апынуліся ў становішчы адстаючых, а на старце другога перыяду атрымалі адставанне ў памеры два галы. У хуткім часе Аляксандр Мурамцаў адыграў адну шайбу ў большасці, аднак яшчэ да выхаду на другі перапынак тулякі павялічылі перавагу адразу да трох галоў - 4:1. Заключная 20-мінутка праходзіла пад кантролем дынамаўцаў, дакладныя кідкі Мікіты Паўлава і Ільі Лахнова вярнулі нашу каманду ў гульню, але перавесці сустрэчу ў авертайм "бела-блакітныя" не змаглі. Як вынік - паражэнне з лікам 3:4.

З-за дзвюх запар асечак у матчах з аўтсайдарам "Дынама-Шыннік" апусціўся на чацвёрты радок у Сярэбраным дывізіёне Заходняй канферэнцыі МХЛ. У актыве падапечных Міхалёва засталося 44 ачкі, ад зоны плэй-ін бабруйчан аддзяляюць два балы. Выязная серыя беларускага клуба прадоўжыцца дзвюма сустрэчамі з канкурэнтам за месца ў накаўт-раўндзе - падмаскоўным "Атлантам". Гульні пройдуць 12 і 13 студзеня.-0-