Сцяг Пятніца, 29 сакавіка 2024
30 кастрычніка 2018, 10:32

Хакеісты "Дынама-Мінск" уступілі "Амуру" і пацярпелі 11-е паражэнне запар у КХЛ

30 кастрычніка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Дынама-Мінск" уступілі ў дамашнім матчы "Амуру" з лікам 3:6 (0:2, 2:3, 1:1) і пацярпелі 11-е паражэнне запар у бягучым сезоне КХЛ, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Перад пачаткам дамашняй серыі ў рады "зуброў" вярнуўся пасля нязначнай траўмы капітан Сяргей Касціцын, але сур'ёзна паўплываць на ход сустрэчы форвард не змог. Хакеісты "Амура" дамінавалі на лёдзе "Мінск-Арэны". За дзеяннямі мінчан назіраў каля борціка пляцоўкі новы генеральны дырэктар клуба Дзмітрый Баскаў, які перад стартавым укідваннем заявіў аб неабходнасці ўзмацнення асобных пазіцый: цэнтральнага форварда і праварукага абаронцы. Аднак, на суб'ектыўны погляд, перагляду патрабуе ўся абарончая лінія беларускай каманды.

"Дынама-Мінск" - "Амур" (Хабараўск) - 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Мінск. "Мінск-Арэна". 8686 гледачоў.

"Дынама": Энрат (Карнавухаў, 34.48); Уіркаш - Гатавец, Казіёнаў - Хаўдэн - Пулкінен; Лісавец - Хенкель, Буйніцкі - С.Касціцын (к) - А.Касціцын; Знахарэнка - Хахлоў, Кітараў - Кавыршын - Сцяпанаў; Літвінаў - Волкаў - Когалеў; Явенка.

"Амур": Алікін; Кузьмін - Вараб'ёў, Гаршкоў - П'янаў - Файзулін; Карагін - Турбін, Загорна - Філіпі - Пацехін; Жураўлёў - Ёрдан, Улад.Ушэнін - Вяч.Ушэнін (к) - Кузняцоў; Папугаеў - Аляксандраў, Дзедуноў - Расказаў - Рудзянкоў.

Шайбы: 0:1 - Рудзянкоў (Дзедуноў, 2.35). 0:2 - П'янаў (Гаршкоў, Файзулін, 11.46, у большасці). 0:3 - Дзедуноў (Файзулін, 27.21). 1:3 - Пулкінен (Казіёнаў, Хаўдэн, 32.33, у большасці). 1:4 - Дзедуноў (Расказаў, Рудзянкоў). 1:5 - Файзулін (Гаршкоў, П'янаў, 35.07). 2:5 - Кавыршын (Кітараў, Знахарэнка, 35.54). 2:6 - Кузняцоў (Філіпі, 48.45). 3:6 - Сцяпанаў (Хенкель, Кавыршын, 50.29).

Кідкі: 26 - 24.

Штраф: 8 - 6.

На трэцяй хвіліне першага перыяду гасцям удалося адкрыць лік. Хуткі праход Ігара Рудзянкова ўпусціў нападаючы мінчан Арцём Волкаў, пас саперніка з-за варот на пятачок мінчан замкнуў дакладным кідком абаронца гаспадароў Кірыл Гатавец, які спрабаваў выкінуць шайбу са сваёй зоны. У хуткім часе Гатавец атрымаў выдаленне. "Амур" упэўнена рэалізаваў большасць - 2:0.

У наступныя дваццаць хвілін сустрэчы гаспадары пляцоўкі прапусцілі яшчэ тройчы. Толькі ў заключныя дваццаць хвілін дынамаўцы ўключылі скорасці, але гэтым карысталіся хабараўчане, якія востра контратакавалі і ў адным з эпізодаў закінулі шостую шайбу.

"Мінчанам не ўдаўся старт паядынку, мы хутка прапусцілі дзве шайбы. У мінулым матчы нам не хапіла самааддачы кожнага іграка. Паўтару: камандзе неабходна шмат працаваць, каб перапыніць серыю паражэнняў", - адзначыў пасля матчу галоўны трэнер "Дынама" Гордзі Дуаер.

Чарговы матч у чэмпіянаце КХЛ мінскае "Дынама" на сваёй пляцоўцы правядзе 1 лістапада супраць "Куньлуня" з Пекіна.-0-