Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
08 жніўня 2019, 18:15

Хакеісты "Дынама-Мінск" уступілі аднаклубнікам з Масквы на турніры ў Ніжнім Ноўгарадзе

8 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты "Дынама-Мінск" уступілі аднаклубнікам з Масквы з лікам 1:4 на Кубку губернатара Ніжагародскай вобласці, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Сапернікі "зуброў" больш упэўнена выкарыстоўвалі моманты ў нападзенні. Лік у матчы быў адкрыты на 33-й хвіліне пасля дакладнага кідка іграка маскоўскага "Дынама" Данііла Тарасава. У канцы другога перыяду мінчанам удалося разыграць большасць. Голам вызначыўся Ігар Мартынаў, але праз хвіліну легіянер масквічоў Юуса Хіетанен вывеў расійскі клуб наперад. У заключныя дваццаць хвілін "зубры" далі магчымасць Даніілу Тарасаву зрабіць галявы дубль - 3:1, а потым выстаялі супраць пяцёркі сапернікаў. Падапечныя Крэйга Вудкрафта ў хуткім часе атрымалі шанц на рэалізацыю большасці, але не змаглі ім скарыстацца. Чацвёртую шайбу ў масквічоў закінуў Ягор Папоў.

У першым туры хакеісты мінскага "Дынама" абыгралі "Хумо" з Ташкента (6:3), а трэці матч у Ніжнім Ноўгарадзе беларускі клуб правядзе 10 жніўня супраць ніжагародскага "Тарпеда".

Пасля вяртання з Расіі "зубры" выступяць у вырашальным раўндзе розыгрышу Кубка Беларусі, які пройдзе 17-18 жніўня ў Оршы, з 20 па 25 жніўня ў Рызе прымуць удзел у Кубку Латвійскай чыгункі.

12-ы сезон у Кантынентальнай лізе стартуе 1 верасня, у рэгулярным чэмпіянаце прымуць удзел 24 каманды, якія традыцыйна падзелены на Заходнюю і Усходнюю канферэнцыі. Мінскія дынамаўцы выступяць на Захадзе ў дывізіёне Анатоля Тарасава. Першы матч мінчане правядуць 2 верасня на сваёй пляцоўцы супраць ніжнякамскага "Нафтахіміка".-0-