Сцяг Пятніца, 26 красавіка 2024
27 снежня 2022, 09:45

Хакеісты бабруйскага "Дынама-Шынніка" абыгралі аднаго з лідараў МХЛ

26 снежня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Бабруйскі "Дынама-Шыннік" прадоўжыла пераможную серыю ў рэгулярным чэмпіянаце Маладзёжнай хакейнай лігі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У панядзелак на "Бабруйск-Арэне" "шыннікі" справіліся з другой лепшай камандай Заходняй канферэнцыі МХЛ - "СКА-1946" з Санкт-Пецярбурга. Лік у паядынку, праўда, адкрылі госці, якім спатрэбілася ўсяго шэсць хвілін пасля стартавага ўкідвання. Аднак далей вызначаліся толькі юныя дынамаўцы. Яшчэ да першага перапынку Ягор Борыкаў зраўнаваў лічбы на табло, у другой трэці Данііл Сацішвілі вывеў нашу каманду наперад, а ў заключным перыядзе Кірыл Грышкоў і Цімафей Каўгарэня замацавалі поспех - 4:1 на карысць беларускага клуба.

Гэта перамога стала для "Дынама-Шынніка" трэцяй запар пасля вяртання ў Бабруйск. У "Сярэбраным" дывізіёне Захаду "бабры" з 43 ачкамі па-ранейшаму ідуць на 3-й пазіцыі, якая з'яўляецца крайняй для праходу ў плэй-оф. Наступны матч у МХЛ падапечныя Андрэя Міхалёва правядуць супраць яшчэ адной пецярбургскай каманды - "Дынама". Апошняя дамашняя гульня ў адыходзячым годзе пачнецца 28 снежня ў 14.30.-0-