05 чэрвеня 2024, 09:39

Грабарэнка выйграла "Забег па Нікольскай" на 60 метраў з бар'ерамі

Эльвіра Грабарэнка. Фота sport5.by
5 чэрвеня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Беларускія спартсмены ўзялі поўны камплект узнагарод на старце "Тыдня лёгкай атлетыкі" ў Маскве, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У аўторак на адной з цэнтральных пешаходных вуліц Масквы другі раз прайшлі Усерасійскія спаборніцтвы "Забег па Нікольскай". Вячэрняя праграма ўключыла ў сябе папярэднія і фінальныя забегі на дыстанцыях 60 метраў і 60 метраў з бар'ерамі. У фінале бар'ернага бегу ў жанчын упэўненую перамогу атрымала наша Эльвіра Грабарэнка, яе сяброўка па камандзе Святлана Парахонька заняла трэцяе месца. Яшчэ адна беларуска - Руслана Раманоўская - не выйшла ў фінал.

У гэтым жа відзе праграмы ў мужчын з другім рэзультатам фінішаваў наш Віталь Парахонька, уступіўшы толькі расіяніну Арцёму Макаранку. На гладкай 60-метроўцы ў мужчын і жанчын беларусы Максім Грабарэнка і Яніна Луцэнка не прабіліся далей з папярэдніх забегаў.

"Забег па Нікольскай" стаў першым мерапрыемствам "Тыдня лёгкай атлетыкі" ў Маскве, які прадоўжыцца па 9 чэрвеня. У чацвер 15 беларускіх спартсменаў прымуць удзел у "Мемарыяле братоў Знаменскіх" на стадыёне "Лужнікі", а ў нядзелю закрываць турнір будуць Усерасійскія спаборніцтвы "Дзень скачкоў" у парку Горкага.-0-