Сцяг Чацвер, 25 красавіка 2024
15 жніўня 2022, 10:37

Гандбалісты зборнай Беларусі ўпершыню выйгралі Кубак Белгазпрамбанка

15 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісты нацыянальнай зборнай Беларусі ўпершыню сталі ўладальнікамі Кубка Белгазпрамбанка, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У вырашальным паядынку за першае месца падапечныя Юрыя Шаўцова ва ўпартай барацьбе абыгралі чэмпіёнаў Беларусі гандбалістаў клуба "Мяшкоў Брэст" з лікам 36:32. У стартавым матчы на пляцоўцы спарткомплексу "Вікторыя" гандбалісты нацыянальнай зборнай Беларусі разграмілі бронзавага прызёра чэмпіянату краіны "Гомель" - 34:18, потым перамаглі расійскі клуб "Данскія казакі" з Таганрога - 35:31.

У гульні за бронзу гандбалісты "Гомеля" адолелі "Данскіх казакоў" з рэзультатам 30:28.

Падагульняючае становішча: Беларусь - 6 ачкоў, "Мяшкоў Брэст" - 4, "Гомель" - 2, "Данскія казакі" - 0.

Цяперашні розыгрыш Кубка Белгазпрамбанка праводзіўся 14-ы раз. У мінулым годзе яго пераможцам восьмы раз стаў "Мяшкоў Брэст". Акрамя гаспадароў турніру выйгравалі французскія клубы "Дзюнкерк" і "Нім", украінскі "Матор" з Запарожжа, польская "Вісла" з Плоцка і паўночнамакедонскі "Вардар" (Скоп'е).-0-