Сцяг Чацвер, 18 красавіка 2024
30 мая 2022, 09:28

Гандбалісты СКА восьмы раз выйгралі Кубак Беларусі

30 мая, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісты мінскага СКА пасля трохгадовага перапынку сталі ўладальнікамі Кубка Беларусі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У фінальным паядынку 26-га кубкавага турніру падапечныя Ігара Папругі ў Магілёве ўпэўнена выйгралі ў мясцовага клуба "Машэка" з лікам 30:20. У паўфінале мінчане перамаглі гандбалістаў "Гомеля" з рэзультатам 37:28, а гандбалісты "Машэкі" сенсацыйна перамаглі чэмпіёна краіны каманду "Мяшкоў Брэст" - 22:21.

У гульні за бронзавыя ўзнагароды кубкавага турніру брастаўчане разграмілі гамяльчан з лікам 30:20.

Брэсцкія гандбалісты 13 разоў выйгравалі Кубак Беларусі, у тым ліку два папярэднія сезоны запар. Мінскія армейцы восем разоў станавіліся яго ўладальнікамі, тройчы перамагаў сталічны "Аркатрон" і двойчы - мінскае "Дынама".

На мінулым тыдні ў Навагрудку прайшоў фінальны этап жаночага Кубка Беларусі. У вырашальным матчы гандбалісткі "Гомеля" ўпэўнена перамаглі "БНТУ-БелАЗ" з рэзультатам 28:17, заваяваўшы свой чацвёрты запар і сёмы ў гісторыі кубкавы трафей. У гульні за бронзавыя ўзнагароды гродзенская "Гараднічанка" перамагла брэсцкі клуб "Вікторыя-Бярэсце" з мінімальнай перавагай у ліку - 33:32. Часцей за іншых Кубак краіны выйгравалі гандбалісткі "БНТУ-БелАЗа" - 16 разоў, двойчы перамагала "Гараднічанка".-0-