Мінск Ясна +8°C
19 жніўня 2020, 12:33

Гандбалісты мінскага СКА ўступілі запарожскаму "Матору" ў таварыскім матчы

Фота гандбольнага клуба "СКА-Мінск"

19 жніўня, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісты мінскага СКА прайгралі запарожскаму "Матору" з лікам 21:35 у дамашнім таварыскім матчы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

На працягу ўсёй гульні чэмпіёны Украіны мелі перавагу. Першы тайм яны выйгралі з перавагай шэсць мячоў - 19:13, а пасля перапынку павялічылі разрыў да 14 мячоў. У складзе "Матора" беларус Барыс Пухоўскі закінуў пяць мячоў, Вячаслаў Бохан чатыры разы паражаў вароты віцэ-чэмпіёнаў Беларусі. У мінчан самым рэзультатыўным стаў Мікалай Алёхін, які вызначыўся шэсць разоў.

На мінулым тыдні гандбалісты "Матора" абмяняліся перамогамі ў двух гасцявых спарынгах з чэмпіёнам Беларусі клубам "Мяшкоў Брэст" - 30:27 і 26:31.

Акрамя таго, 18 жніўня брастаўчане ўпэўнена перамаглі ў кантрольным матчы гродзенскі "Кронан" - 37:21. Самымі рэзультатыўнымі ў мяшкоўцаў сталі Дзмітрый Санталаў і Даніла Вяргейчык, у актыве якіх па сем дакладных кідкоў.

У бліжэйшыя выхадныя ў Пінску лепшыя беларускія клубы згуляюць у вырашальным этапе розыгрышу Кубка краіны. У суботу, 22 жніўня, адбудуцца паўфінальныя матчы: "Мяшкоў Брэст" - "Гомель", СКА (Мінск) - "Машэка" (Магілёў). Пераможцы паўфіналаў 23 жніўня сустрэнуцца ў паядынку за галоўны прыз, а прайграўшыя паспаборнічаюць за месца ў кубкавым розыгрышы.-0-