Сцяг Субота, 27 красавіка 2024
07 сакавіка 2024, 09:40

Футбалісты "Тарпеда-БелАЗа" і мінскага "Дынама" перамаглі ў гульнях Кубка Беларусі

7 сакавіка, Мінск /Кар. БЕЛТА/. У розыгрышы Кубка Беларусі па футболе завяршыліся першыя паядынкі чвэрцьфінальнай стадыі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Дзеючыя ўладальнікі трафея футбалісты жодзінскага "Тарпеда-БелАЗа" перамаглі ў сябе дома салігорскі "Шахцёр" з вынікам 2:0. Абодва мячы былі забіты ў першай палове сустрэчы: на 15-й хвіліне Вадзім Пабудзей рэалізаваў пенальці, а потым вызначыўся Вадзім Мякіш.

У другім матчы барысаўскі БАТЭ на полі ФК "Мінск" прымаў чэмпіёнаў краіны футбалістаў сталічнага "Дынама" і ўступіў з лікам 0:1. Пераможны гол на 72-й хвіліне гульні забіў Арцём Сакалоўскі.

Раней два першыя чвэрцьфіналы завяршыліся буйнымі перамогамі. Віцэ-чэмпіён Беларусі "Нёман" разграміў у Гродне футбалістаў "Мінска" - 3:0, а "Іслач" з Мінскага раёна на выездзе выйграла ў "Віцебска" - 4:1.