Сцяг Чацвер, 18 красавіка 2024
24 лістапада 2017, 11:01

Футбалісты БАТЭ згулялі ўнічыю з "Црвенай Зоркай" 0:0 у 5-м туры Лігі Еўропы

24 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Футбалісты барысаўскага БАТЭ згулялі ўнічыю 0:0 з бялградской "Црвенай Зоркай" у дамашнім матчы 5-га тура групавога этапу Лігі Еўропы, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

БАТЭ (Барысаў, Беларусь) - "Црвена Зорка" (Бялград, Сербія) - 0:0.

23 лістапада. "Барысаў-Арэна". 11 500 гледачоў.

Суддзя - С.Моэн (Нарвегія).

БАТЭ: Шчарбіцкі; Рыяс, Булят, Мілуновіч, Палякоў, Драгун, А.Валадзько (Бага, 57), Гардзяйчук (М.Валадзько, 79), Іваніч, Стасевіч, Радзівонаў (Сігневіч, 62).

"Црвена Зорка": Боран; Стойкавіч, Ле Талек, Савіч, Родзіч, Дональд, Крсцічыч, Срніч (Рачыч, 89), Канга, Міліч (Пешыч, 64), Боак'е (Гобельіч, 93+).

Папярэджанні: Родзіч (61), Крсцічыч (88).

У заключнай дамашняй сустрэчы завяршальнага сезона барысаўчанам ні ў якім разе нельга было прайграваць, і таму першую палавіну яны правялі нервова і не вельмі ўпэўнена. За ўвесь стартавы тайм гаспадарам так і не ўдалося стварыць сур'ёзных пагроз варотам Мілана Борана. Галкіпер гаспадароў Дзяніс Шчарбіцкі часцей уступаў у гульню, але ўдары па яго варотах не былі небяспечнымі.

Пасля перапынку сапернікі пачалі гуляць хутчэй і адразу абмяняліся галявымі момантамі. Спачатку лідар атак БАТЭ Міхаіл Гардзяйчук выйшаў на ўдарную пазіцыю, але прабіў міма цэлі, а затым мяч трапіў у перакладзіну варотаў гаспадароў пасля прыцэльнага ўдару Мілана Родзіча. Пасля гэтага ўсплёску актыўнасці каманды зноў пачалі гуляць асцярожна і не парадавалі гледачоў галамі - 0:0.

Гэты рэзультат больш задаволіў сербскую дружыну, якая ў апошнім туры 7 снежня прыме ў сябе дома нямецкі "Кёльн". Аўтсайдар бундэслігі здолеў перамагчы на сваім полі лідара групы Н лонданскі "Арсенал" з мінімальным лікам 1:0. Пасля гэтага каманда Аляксандра Ермаковіча апусцілася на апошнюю пазіцыю, і цяпер, каб разлічваць на падагульняючае другое месца, ёй трэба абавязкова выйграваць у Лондане ў "кананіраў" і чакаць нічыёй у бялградскай сустрэчы.

Турнірнае становішча пасля 5 тураў: "Арсенал" - 10 ачкоў (розніца мячоў - 8-4), "Црвена Зорка" - 6 (2-2), "Кёльн" - 6 (7-7), БАТЭ - 5 (6-10).-0-